מבצע הקש בדלת

 

 

גם גמלאי התעשייה האווירית משתתפים במבצע "הקש בדלת" של  האגודה למלחמה בסרטן, שבכוחו להציל חיים.

השנה המבצע יתקיים אונליין בלבד. הושיטו יד ותרמו >>

בשל משבר הקורונה, תלמידי בתי הספר לא יעברו השנה מדלת לדלת, אלא ישלחו הודעה עם קישור לתרומה. במשרד החינוך ציינו כי הם רואים חשיבות ערכית בעיסוק של התלמידים בתרומה לקהילה. בעשור האחרון העבירה האגודה כ- 180 מיליון שקל למרכזים הרפואיים בישראל, בנוסף לפעילותיה האחרות

קישור– 'הקש בדלת'®

ביום שני, 9 בנובמבר 2020, יתקיים זו הפעם ה-60 מבצע ההתרמה השנתי של האגודה למלחמה בסרטן – 'הקש בדלת.

מבצע 'הקש בדלת' מוכר בכל בית בישראל כסמל של נתינה וערבות הדדית, והוא חלק בלתי נפרד ממהותה של האגודה למלחמה בסרטן.

השנה, בעקבות מגפת הקורונה, יתקיים המבצע במתכונת דיגיטלית – 'הקש בדלת'® אונליין – וכך ניתן יהיה גם השנה לפתוח את הלב ולהושיט יד לחולי הסרטן על אף שהמתרימים לא יגיעו עד הבית. 

את המבצע ילווה את שיר חדש של רותם כהן ורוני דלומי, שהוקלט בהתנדבות במיוחד לטובת מבצע 'הקש בדלת'. את המילים חיברו צליל קליפי, נאור דורני וערן קאשי. השיר "תוכניות לחיים" שגם הולחן  ע"י קליפי וקאשי, הוקלט בליווי אלה שפירא ושי דל,

שני ילדים מקסימים המתמודדים עם מחלת הסרטן.

כפי שנהוג זה 60 שנים, גם השנה משרד החינוך נוטל חלק משמעותי במבצע ההתרמה, וגם השנה ישתתפו תלמידי מוסדות החינוך במבצע. עם זאת, בשל הקורונה התלמידים לא יוכלו להקיש בדלתות התושבים, אלא יעבירו את הבקשה לתרומה במדיה הדיגיטלית. בנוסף, ייפתח אתר התרמה ייעודי ל'הקש בדלת', בו כל אחד יוכל לתרום.

במכתב שנשלח ממשרד החינוך למנהלי בתי הספר ציין הממונה על ימי ההתרמה: "משרד החינוך רואה חשיבות ערכית בעיסוק של התלמידים בתרומה לקהילה, תוך מעורבות חברתית, במיוחד לאור העובדה שדווקא בימים אלו שעות הפנאי של התלמידים רבות, וחשוב ליצור תהליכים חינוכיים ערכיים מותאמים. נושא ההתרמות הוא חלק מתכנית חינוכית שמשרד החינוך מנהיג, במטרה לחנך את התלמידים ליטול חלק בעשייה למען הציבור ללא תמורה ולפתח מודעות אנושית וחברתית. בימים אלו לא ניתן לקיים התרמה מדלת לדלת במתכונת המוכרת. אולם דווקא בשל אתגרי הקורונה גדלו צרכי העמותות ולכן החליט המשרד לאשר פתרון חלופי שיאפשר את המשך מסורת ימי ההתרמה מתוך התנדבות מלאה."

לצורך קידום והסברת המבצע התגייסה השנה השחקנית והזמרת משי קלינשטיין בהתנדבות, והצטלמה לסרטון הסברה של האגודה. בסרטון מסבירה קלינשטיין לתלמידים על תהליך ההתרמה ומטרותיו.

מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, משה בר-חיים: "מידי שנה אנחנו מגיעים למאות אלפי תלמידי בתי ספר ומעבירים להם הרצאות על אימוץ אורח חיים בריא המפחית סיכון לסרטן. בתוך כך הם נחשפים לערכי נתינה ודאגה לזולת. גם השנה, למרות הקורונה, לא נוותר על החינוך לבריאות בשכבה הזו של בני הנוער".

בתפקיד יו"ר מבצע 'הקש בדלת' לשנת 2020 יכהן השנה פרופ' אלכסנדר לויצקי, מדען וחתן פרס ישראל.

נשיא המדינה, אשר באופן מסורתי משמש פטרון המבצע ובכל שנה מארח במשכנו ילדים חולים, נתן הפעם את אות הפתיחה מרחוק. הנשיא ראובן (רובי) ריבלין צילם סרטון הפונה לכל בית בישראל וקורא לכולם לקחת חלק פעיל במבצע ולתרום לטובת האגודה למלחמה בסרטן. אל הקריאה של ריבלין הצטרפו ראשי רשויות רבים וצילמו גם הם סרטונים הקוראים לתושבי העיר לתרום לטובת קידום המאבק במחלת הסרטן. הסרטונים יועלו לקראת המבצע ברשתות החברתיות.

 

 

 

 

הגמלאון

גמלאון 123

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 זרינה: 03-9768137 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות