טיולי מורשת

סיורי מורשת לרבעון ראשון לשנת 2019

 

מקום הסיורתאריךתוכןמחיר
מוזיאון רפאל10/4/2019נהיה אורחים של מוזיאון רפא"ל נשתתף בסיור מרתק במרחק נגיעה מהמוצרים הייחודיים והמיוחדים שהומצאו ויוצרו בתקופות השונות להגנת המולדת. המבקרים ייחשפו ליכולות המיוחדות של אנשים המדהימים שבתוכנו עם הידע והיכולת שתורמים למדינת ישראל להתקיים בסביבה כל כך עוינת, בגאווה גדולה ובמילים פשוטות כפי שנאמר במקורות "לא אלמן ישראל". הסיור מיועד לגמלאי התעשייה האווירית בלבד (בני/ות זוג של גמלאים אינם מורשים). רשימת האנשים הנרשמים מחייבת אישור קב"ט תעשייה אווירית וקב"ט רפא"ל. הנרשמים יציינו בהרשמה מס' תעודת זהות ומס' עובד של תעשייה אווירית. ארוחת צהריים תתקיים במסעדת רפא"ל במקום.

הערה: בגלל הצורך באישורי הקב"טים לכניסת המשתתפים יש להירשם לסיור הזה מוקדם ככל האפשר

70 ש"ח

ארוחת צהריים 32 ש"ח

 

 

 

 

 

שני סיורים בתל אביב וביניהם ביקור בבורסת היהלומים ברמת גן

 

 

הערה: הסיור הוא ללא ארוחה, מומלץ להביא כריך ושתייה

11/3/19שוטרים וגנבים  יפו ותל אביב הפכו לעיר אחת וגם הפשיעה ההיסטורית והאקטואלית חברו להם בסיור מיוחד שבו מורה הדרך יעביר את המטיילים דרך מקומות, דמויות, סיפורים ושירים. מפגש עם סניגור פלילי וסוחר סמים לשעבר שמציגים מבט מבפנים להתנהלות והחיים במקומות האפלים והלא מוכרים.

 

ביקור בבורסת היהלומים ברמת גן נתקבל ע"י אנשי הבורסה בכיבוד קל של קפה, תה ועוגיות. באולם התצוגה המרהיב ויוצגו בפנינו תכשיטים מדהימים ביופיים בהם זהב ויהלומים, מעוצבים ע"י מיטב המעצבים. יינתן לכל אחד מהמבקרים כרטיס בשווי 1000 ₪ לרכישת תכשיטים לפי בחירה. לכל אחד מהמבקרים יינתן בסיום תכשיט קטן למזכרת על ביקורו במקום.

 

חומוס וארכיטקטורה יפואית בעג'מי המיתולוגית
שכונת עג’מי המרהיבה ביפו היא דוגמא לדו-קיום מרשים של מוסלמים, נוצרים ויהודים. בשכונה ניתן למצוא מוטיבים בני מאות שנים לצד בניה מודרנית, שאף היא משמרת את הסגנון היפואי הישן ומשווה לשכונה קו רקיע ייחודי. נכיר את השכונה המרתקת על ידי טעימת המיטב שיש לעג’מי וליפו להציע – החומוס. בהדרכת סולימאן – מורה דרך ותושב השכונה שיוביל אתכם למקומות החבויים בשכונה, בין נפלאות הארכיטקטורה והאוכל היפואי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

45 ₪

למשתתף/ת

סיור מורשת בכפר חב"ד 
מקום הסיורתאריךתוכןמחיר
מפעל מאפיית המצות השמורות2/4/2019

 

יציאה מהתעשייה האווירית בשעה 09.15

סיור מרתק תוך הסבר מפורט של כל התהליך המיוחד במאפיית המצות השמורות בכל שלבי הייצור המצות העגולות והריחניות, משלב לישת הקמח המיוחד ועד הוצאת המצה מהתנור, הכול בעבודת יד.57 ₪  לאדם
בית הרבי מלובביץ' בארץ הקודשהרצאה בלווי סיפורים על דרכה ואורח חיה של חסידות חב"ד. מצגת וידאו על ארץ ישראל במשנת הרבי מלובביץ'. כניסה וברכה בחדר של הרבי (שחזור מדויק של לשכת הרבי בניו יורק, ממנה הנהיג והפעיל את ממלכת חב"ד במשך כיובל שנים)
שמחה חסידיתחזן חסידי ישמח וילהיב אתכם עם ניגוני חב"ד ושירי החג ויספר לכם על העצמה והנשמה שבניגון שמרוממים את הנפש.
סיור בכפר חב"דסיור באוטובוס בכפר החסידי היחיד בעולם, הכפר משלב תורה עם עשייה רבגונית נצפה בשכונות, ישיבות ומוסדות חינוכיים לצד פרדסים ומפעלי חקלאות שונים.
ניחוח האתרוג סיור בפרדס האתרוגים, הליכה בין עצי האתרוג, בליווי הסבר מרתק, ההשקעה בגידול עצי האתרוג מרגע שתילתם ועד לקטיף פרי האתרוג המשמש אותנו לברכה בחג הסוכות.
כיבודשתייה חמה וקרה במהלך הביקור
משך התכנית בכפר חב"ד כ 3 שעות

 

ההרשמה במזכירות אצל דקלה טל: 03-9768139, ציפי טל: 03-9768138

יחיאל קיסלוביץ        שמואל אפלבוים        רחמים חלפון
רכז סיורי מורשת      יו"ר ועדת טיולים       יו"ר ועדת תרבות

 

 

 

הגמלאון

גמלאון 118

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 זרינה: 03-9768137 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן

הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.
[recaptcha]

האנשים שמלווים אותנו - חסויות