דמי אבטלה בדובאי

 

הפטנט הישראלי – לטייל בדובאי ולקבל דמי אבטלה מהמדינה! – לפי נתוני הביטוח הלאומי, כ- 3500 ישראלים קיבלו דמי אבטלה גם כששהו בחו"ל למרות שבימי טרום קורונה הדבר לא היה אפשרי.  הפרצה שאפשרה את התופעה עדיין לא נסגרה.                                                                                                     מודל החל"ת – השלב הבא – דמי אבטלה דיפרנציאלים – רשת הביטחון המעניקה אבטלה עד יוני 2021 לאנשים בחלת ומפוטרים עשויה להימשך באופן דיפרנציאלי, כך שסיוע יינתן רק לעובדים שלא יצליחו למצוא עבודה או בענפים שיתקשו להתאושש. הצעה נוספת היא להמשיך עם מתכונת החל"ת הנוכחית עוד מספר חודשים. מספר תובעי האבטלה עומד על 637280 אנשים.                                                       

המדינה הודיעה לבנקים לפני חודש שתאפשר דחייה של שנה נוספת בפירעון הלוואות בערבות מדינה שניתנו לעסקיםאבל הבנקים לא מיידעים את בעלי העסקים וממשיכים לסרב לבקשות דחייה. גם האוצר לא הוציא הודעה רשמית. הבנקים לא חייבים ליידע כי לא חייבים להסכים. הקלה שיכולה להציל עשרות אלפי עסקים. 

ועדת הבחירות אישרה את התקציב לבחירות לכנסת ה- 24, והוא יעמוד על 713 מיליון שקל. מדובר בעלייה חדה בתקציב הוועדה, שעמד בבחירות הקודמות על כ- 392 מיליון שקל. ההפרש הוא תוספת קורונה.

יש אישור חדש – חייבים בתקופת הקורונה יוכלו לקבל עד 4 חודשים של עיכוב הליכים. המטרה לאפשר הגעה להסדר חוב מוסכם לפירעון החובות כחלופה להליכי חדלות פירעון מלאים.

בהיי-טק איבדו את המצפן – חברה שמתביישת במשכורת של 20 אלף שקל. חלק מהתעשייה הזאת מנותק מהמציאות הישראלית עד כדי שיבוש ערכי. – הצרות חוזרות השכר עולה, וכך גם דרישות המועמדים. השקעות ההון הייטק ישראליות גם בתקופה של משבר הביאו לתנופה מחודשת בתחרות על הטאלנטים. חברות בצמיחה צריכות לגייס עובדים, והמועמדים מצידם, מציבים דרישות ברוח התקופה. חלקם נעלמים באמצע תהליך הגיוס או מסרבים לבצע את משימות הבית. כך נראה שוק תעסוקה שחוזר לעצמו.

עסקים כרגיל  –  שר האוצר ממשיך להתכחש להיעדר התקציב. בקרוב ימלאו שלוש שנים להצבעה האחרונה על תקציב בכנסת, אבל שר האוצר מתעקש ש"בפועל" זה לא משנה כלום. כל הוצאה ממשלתית חדשה, כאלה צצות חדשות לבקרים בזמן הקורונה, דורשות אקרובטיקה יצירתית. אבל בראיון שכץ נתן במוצאי שבת ברשת 13 היצירתיות האקרובטית הופנתה בעיקר להכחשת הבעיה כבעיה.

הצעת חוק בארה"ב  – יצטרכו לשלם 78 מיליארד דולר  –  תחת מס העושר. זו הצעת חוק הקרויה חוק מיסוי האולטרה מיליונרים, תדרוש ממשקי בית עם שווי נקי של יותר מ-50 מיליון דולר לשלם מס שנתי של 2% מהעושר שלהם , עם מס יסף של 1% על הון שעולה על מיליארד דולר. האמריקאים העשירים ביתר ייתנו יותר מ-78 מיליארד דולר מההון האישי שלהם במסגרת חוק עושר שהוצע. התוכנית להטיל מס עושר מאיימת על המיליארדרים של אמריקה.

האמריקאים בדרך להתאוששות עם תמריצי ענק – אבל האירופאים משתרכים מאחור. האם אירופה חוזרת על הטעות שעשתה במשבר הפיננסי הגלובלי? 
כלכלנים קוראים לה לשנות כיוון לפני שיהיה מאוחר. בעוד ארה"ב  שועטת לכיוון חבילת תמריצים אדירה, כדי להאיץ את ההתאוששות שלה ממשבר הקורונה, חלק ממדינות מאירופה מתמהמהות מאחור.    חבילת החילוץ של ביידן תביא לכך שההוצאה של הממשל ב – 2021  תהיה יותר מפי 3 מזו המתוכננת במדינות גוש היורו.

 

כתב  – צבי לוי

 

 

 

 

 

הגמלאון

גמלאון 123

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 זרינה: 03-9768137 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות