רפורמת החניה העירונית

כל מה שאתם צריכים לדעת על רפורמת החניה העירונית – ביטול תקרת המחיר בכחול לבן והגבלת האזורים החינמיים לקרבה לאזור המגורים. ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את רפורמת החניה העירונית. המניעים העיקריים הם הפחתת הפקקים וזיהום האוויר בערים הגדולות.
הרפורמה אמנם תמציתית, אך היא עומדת לשנות בצורה נרחבת את אופן שבו הרשויות המקומיות יתייחסו למרחב החניה העירונית, ומצד שני את הצורה שבה עלינו כתושבים יהיה לתכנן את השימוש ברכב פרטי.
אחד המניעים לחקיקה הוא הרצון של הרשויות להקטין את השימוש ברכב פרטי ובכך להרוויח שני דברים: הפחתת עומס התנועה במרכזי הערים והפחתה של זיהום האוויר. הרפורמה תחול רק ביישובים הכוללים מעל 40 אלף תושבים. מדובר על כ-48 יישובים.

בג"ץ לשרי האוצר והביטחון – מדוע לא מבוטלת מיד חלק מתוספת הרמטכ"ל לפנסיות הצבאיות. על פי הצעת החוק שנועדה להלבין את הגדלות הרמטכ"ל, תוחלף התוספת הנוכחית בתוספת חדשה שתהיה נמוכה יותר. בהחלטת ביניים שהתקבלה קבעו השופטים כי הרמטכ"ל, ושרי האוצר והביטחון נדרשים להסביר מדוע המדינה ממשיכה לשלם את מלוא ההגדלה בשעה שהצעה לשלם פחות נמצאת בהליכי חקיקה. העלות השנתית של תוספת הרמטכ"ל במלואה מוערכת ב- 1.1 מיליארד שקל, שהם כ-2500 שקלים בחודש בממוצע לגמלאי.

הביטחון הפנסיוני שלנו ייפגע. בלחץ משרד האוצר, ועדת הכספים אישרה את ביטול המנגנון של הנפקת אג"ח המיועדות. המדינה תחסוך מיליארדי שקלים בשנה, אך החוסכים לפנסיה קיבלו מנגנון שלא מבטיח שהמדינה תעמוד מאחוריהם בעת משבר.

איגרות החוב המיועדות הן אג"ח ממשלתיות צמודות מדד שהמדינה מנפיקה באופן ייעודי לקרנות הפנסיה, בהיקף של 30 מיליארד שקל בשנה, ומתחייבת לשלם עליהן ריבית של 4.86% בשנה צמודה למדד. הן מהוות גורם מייצב לתשואות החוסכים לפנסיה. ממשלת ישראל עשתה צעד נוסף להקטנת אחריותה בשוק הפנסיה ותחסוך מיליארדי שקלים בשנה, הוויכוח היה על היישום ועל הביטחון לחוסכים.

ההכרזה על קיצור התורנויות הייתה רק אות הפתיחה למאבק הגדול במערכת הבריאות. – אחרי הברכות על קיצור התורנויות מגיעה הביקורת. הכירורגים מתריעים מהרס הרפואה בישראל, ומנהלי בתי החולים מבקשים דחייה בביצוע המתווה וכועסים שלא שיתפו אותם בהחלטות.
ההכרזה על סיום מאבק המתמחים וקיצור התורנויות הייתה רק אות הפתיחה למאבק על סיום מאבק המתמחים וקיצור התורנויות הייתה רק אות הפתיחה למאבק גדול במערכת הבריאות על יישום תוכנית קיצור התורנויות- וגם על עצם קיומה של התוכנית.

מכה כלכלית לארגוני הפשע בחברה הערבית – תוכנית החירום הממשלתית יוצאת לדרך. במסגרת התוכנית "מסלול בטוח" יפעלו שלושה צוותים שיעסקו בזליגת כספי ציבור לארגוני פשע, השוק השחור ובעיות המס במגזר.
תוכנית מסלול בטוח מובאת כחלק מתוכנית החומש החדשה לחברה הערבית, במסגרתה יוקצו 2.4 מיליארד שקל לטיפול בפשיעה בחברה הערבית בחמש השנים הקרובות. התוכנית תרכז את רשויות האכיפה ומשרדי הממשלה הרלוונטיים על פי החלטת ועדת השרים בראשות ראש הממשלה.

כתב –  צבי לוי

 

הגמלאון

גמלאון 129

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן
חשוב: בקשה לביטול השתתפות באירוע (טיול, נופשון, גמליאדה...) יש להפנות למזכירות הארגון

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות