עמיר פרץ ליו"ר התעשייה האווירית

 

עמיר פרץ בדרך להיות יו"ר התעשייה האווירית – שר הביטחון בני גנץ מייעד את יו"ר מפלגת העבודה לשעבר עמיר פרץ ליו"ר תע"א. אף שהמינוי כרוך גם בהסכמתו של שר האוצר אביגדור ליברמן, גורמים המעורים בפרטים מסרו כי המנוי נסגר בין ליברמן וגנץ, וכי ליברמן לא צפוי להתנגד לו באופן פעיל.
יו"ר הסתדרות לשעבר נוחת בלשכת יו"ר התעשייה האווירית. מה כבר יכול להשתבש? בזמן שהראל לוקר התעמת עם יאיר כץ, למחליפו המסתמן עמיר פרץ יש מערכת יחסים שונה לגמרי עם ועד עובדי התע"א, ועם אביב של יאיר. מבקר המדינה כבר תיאר בדוח חריף מה קורה כשההנהלה בחברה התכופפה בפני הוועד. בכל אופן המנוי המסתמן של עמיר פרץ ליו"ר התעשייה האווירית צפוי לזכות לברכת ועד העובדים החזק בחברה.

אם תישארו מאחור – אלה המקצועות שהביקוש להם יזנק בעשור הקרוב: מפתחי תוכנה, מתכנתי יישומים, מנתחי מערכות יהיו המקצועות הנדרשים ביותר בעשור הבא, ולצידם גם מדריכי ספורט ורופאים, מהנדסים ועובדים בכל תחומי הרפואה והבריאות. הבעיה עובדים מבוגרים ובעלי מיומנויות נמוכות במצבים בסיכון להיפלט משוק העבודה.

11.6 מיליארד שקל בחודש – המשכנתאות ביוני שברו את שיא כל הזמנים. – מדובר בשיא חודשי שגבוה ב- 22% מהשיא הקודם שנשבר רק חודש קודם לכן, במאי 2021 קצב לקיחת המשכנתאות של המחצית הראשונה של השנה מעיד על שוק שעולה לרמות חדשות, וזאת לאחר שנתיים רצופות של שבירת שיאים.
הישראלים שברו שיא בהוצאות בכרטיסי אשראי ביומי 1158 מיליארד שקל בממוצע ליום. בחודש יוני 2021 עלו ההוצאות של הישראלים בכרטיסי אשראי בשיעור חד של 18.28% לעומת חודש יוני 2020. לדברי כלכלנים האינפלציה הגבוהה תישאר איתנו שנים.

ראש המוסד לשעבר יוסי כהן יעמוד בראש פעילות ההשקעות של סופטבנק בישראל. המטרה של כהן תהיה להקים זרוע השקעות מקומית שתאתר חברות ישראליות המתאימות להשקעה עבור חברת האחזקות היפנית. כהן ידווח להנהלת קרן ויז'ן בלונדון. הוא יוביל את הפעילות המקומית המנהלת 30 מיליארד דולר וידווח להנהלת קרן בלונדון.

משרד הביטחון יעניק למספנות ישראל חוזה לפיתוח מלא של הסטי"ל החדש. החוזה להשלמת פיתוח סטי"ל הרשף יעמוד על עשרות מיליוני שקלים. הזמנת 4 ספינות השלדג הקטנות יותר השבוע, תביא לגיוס של 50 – 100 עובדים נוספים למספנות. התקדמות לקראת רכש ספינת הטילים הבאה של יחיל הים. לאחר יותר משנה של פיתוח ראשוני. יזמין בקרוב משרד הביטחון ממספנות ישראל פיתוח מלא של סטי"ל הרשף, שיחליף את ספינות הרשף נמצאת כעת בדיונים במסגרת גיבוש תקציב הביטחון הדו שנתי הבא. העסקה תאפשר לנו לבנות בתעשייה המקומית – בניגוד לעסקת סער 6 שהצרכים חייבו אותנו לרכוש בחו"ל.

שינוי המדיניות הגדול בתולדות הבנק המרכזי של אירופה – יסכים לאינפלציה של יותר מ – 2%. יעדי המדיניות המוניטרית החדשים יאפשרו לנקוט צעדי חירום גם במקרה של אינפלציה גבוהה מהיעד הרשמי. הבנק הודיע כי יחל לנצל את רכישות האג"ח לקידום המאבק בשינויים אקלימיים.

ארצות הברית – ביידן יחתום על צו נשיאותי שיגביל מונופולים. הוראות נרחבות שיבטלו את האפשרות של ספקיות אינטרנט להגביל גישה לתכנים מסוימים. כמו כן ההוראות יאלצו חברות לספק הגנה יותר לצרכנים. יקצץ את כנפיהם של מונופולים בתעשיות מובילות במדינה מזה דורות. הוא מתבצע בין היתר כחלק מאסטרטגיית הריפוי של הכלכלה בעקבות נזקי הקורונה. האמריקאים צריכים להתכונן לכמה שנים של אינפלציה גבוהה יותר ממה שנראתה כבר כמה עשורים. כך אומרים כלכלנים שמצפים שהשיקום הכלכלי החזק לאחר המגפה יתדלק עליות מחירים מהירות לתקופה מסוימת.

 

כתב – צבי לוי

 

הגמלאון

גמלאון 124

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 זרינה: 03-9768137 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות