תעשייה אווירית והמניות

 

נעצרה הנפקת המניות

בהחלטה דרמטית – שר הביטחון הורה לעצור את הנפקת המניות של התעשייה האווירית, בשל המלצה של גורמי המקצוע במשרד. יש חשש סביר שתוכניות סודיות ופרויקטים סודיים שתע"א מעורבת בהם ידלפו. ההקפאה תישאר עד לבחינה מעמיקה נוספת של הסוגיה. זאת מכה לתע"א ולרשות החברות הממשלתיות , בזמן שהן מנסות לקדם מהלך היסטורי להנפקת מניות מיעוט בחברה. וגם המל"ב מעורב בהחלטה. מדובר במניות מיעוט שיהיו השלכות מרחיקות לכת על שימור הנכסים האסטרטגיים של מדינת ישראל בתעשייה האווירית וכן השלכות חמורות על ביטחון המדינה. מדובר בין היתר על לוויני הריגול המשמשים את צה"ל ואת מערכת הביטחון מערכות טילים ומערכת הגנה המתקדמות מפני טילים בליסטיים – חץ 3.              
הוועד
צפוי מצדו להעמיד שורה של תנאים לתמיכת העובדים בתכנית. אחת הדרישות צפויה להיות הקצאת כספי המניות לפיתוח החברה במקום הזרמתם לקופת המדינה.

תע"א בעסקת ענק בהודו – תספק טילי ברק 8 בהיקף של 780 מיליון דולר. הטילים להצטיידות של 7 ספינות של חיל הים ההודי. עסקה זו מביאה את מכירות ברק 8 בשנים האחרונות להיקף כולל של מעל 6 מיליארד דולר. מערכת ברק 8 הנה מערכת הגנה אווירית מתקדמת המקנה הגנה אזורית רחבה מפני מגוון איומי תקיפה, והיא נמצאת בשימוש מבצעי בחיל הים הישראלי וזרועות האוויר הים והיבשה בהודו.

ועד העובדים של התע"א במשא ומתן עם ההנהלה. על הפרק הבונוסים ותכניות ההתייעלות והבראה שמובילה החברה במסגרת איחוד חטיבות צפוי שצפויות להוביל לקיצוץ בכוח אדם. הרכש לנושא זה הוא פרופ' זליכה, שישמש יועץ אסטרטגי כלכלי וייקח חלק מרכזי במהלכיו לשמירה על הסכמי העבודה בחברה. היום היחסים בין הנהלת החברה לבין הוועד מתוחים. ויש שורה של אספות הסברה במפעלים.

האיחוד האירופי – דורש מאיטליה לשנות את התקציב. היא מפרה בגלוי ובמודע את התחייבויותיה. זאת כדי להשיב את רומא למסגרת מגבלות התקציב האירופיות. הנציבות האירופית הודיע רשמית על דחיית הצעת התקציב. דרישה מסוג זה מעולם לא הוצבה מצד הנציבות למדינה החברה באיחוד.

הנפילות בבורסה – היות והנושא הוא כלכלי אני אתייחס לא כיעוץ !!!!.הבורסות בניו יורק מחקו את כל העליות מתחילת השנה. ובכל שוקי ההון בעולם נרשמות ירידות חדות. שוק ההון בארה"ב זינק ב-37% מיום שנבחר טראמפ'. זאת בזמן שבסין המשקיעים לא היו בטוחים לגבי ההשקעות במדינה. באירופה חששו ממלחמת הסחר, וצירוף של גורמים רבים הטרידו את המשקיעים והובילו לירידות בכל העולם. בתוך פחות משבועיים צלל מדד 500 החברות הגדולות בארה"ב ביותר מ-10% – בעיקר עקב החששות ממלחמות הסחר. בתקופה כזו חייבים להתנהג בזהירות!!!!, כי לאף אחד אין את המידע הדרוש להתנהג עם נבואות.

כתב צבי לוי

 

הגמלאון

גמלאון 118

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 זרינה: 03-9768137 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן

הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

האנשים שמלווים אותנו - חסויות