ניסוי מוצלח של טיל חץ 3

בתום  דיון סוער – ועדת השרים אישרה את הגדלות הרמטכ"ל את תוספות הפנסיה לפורשים מצה"ל.  –  לפי חוק הפנסיות צה"ל ישלם מדי שנה לפנסיונרים ולפורשים חדשים משרות קבע 1.5 מיליארד שקל עבור בונוסים פנסיוניים מעבר לגמלה. הגמלאות בצה"ל היא גם כך הגבוהה במשק. שישה שרים תמכו בהצעה, שלושה התנגדו ואחת נמנעה. ספק אם להצעה יש רוב בכנסת.

הופסק המשא ומתן על הסכם שכר חדש בתעשייה האווירית. באוצר דורשים ראשית להחזיר חריגות שכר של 470 עובדים ב-2019 במאות מיליוני שקלים. לדברי יו"ר ועד העובדים פיצוץ המו"מ יביא לגל עזיבות בחברה.

ישראל ערכה ניסוי מוצלח בגירסה משופרת של טיל חץ 3 – שני מיירטים שוגרו על מטרה שדימתה טיל גרעיני אירני. כל אחד מהטילים ביצע מסלול טיסה שונה, כדי לבחון שיפורי תוכנה שהוכנסו לסדרת הייצור החדשה של מיירטי החץ. זאת הפעם הראשונה שבה משגרים לעבר מטרה בניסוי שני מיירטי חץ, שעלות כל אחד מהם יותר ממיליון דולר, ושניהם איתרו את המטרה ופגעו בה מחוץ לאטמוספירה. כל אחד מהטילים ביצע מסלול טיסה שונה, כדי לבחון שיפורי תוכנה שהוכנסו לסדרת הייצור החדשה של מיירטי החץ. פרויקט חץ 3 ממומן בעיקר ע"י משרד ההגנה האמריקאי, התעשייה האווירית היא הקבלן הראשי של הפרויקט. אלתא מייצרת את המכ"ם.

משרד הביטחון והתעשייה האווירית החלו בפיתוח ראשוני לדור הבא. – חץ 4  שאמור יהיה להתמודד עם איומים שכיום אין לה פתרון.

תקציב הביטחון הוגדל בשבועיים ב-20 מיליארד שקל – ועדת הכספים אישרה הגדלת תקציב מערכת הביטחון לחברי הוועדה לא נמסר לאן מיועד הכסף, הפירוט יימסר בקרוב לוועדה המשותפת לתקציב הביטחון.

מי מרוויח ומי מפסיד מהסדר הטיעון הנרקם בין נתניהו לפרקליטות  – עיקר המחלוקת בדרך להסדר הטיעון עבור בנימין נתניהו הוא בהסדרת הקלון. מי מתנגד, מהו מאזן הרווח וההפסד של ראש הממשלה לשעבר ומה שלנו? אהרון ברק למשל סבור שהאינטרס הציבורי ירוויח, ולכן דוחק ביועמ"ש  לחתום.
קלון היא המילה הנטחנת ביותר בשלושת הימים האחרונים – קלון – מסתמן שזהו צליל הגונג שיסיים את הקריירה הפוליטית של נתניהו. הקלון ילוו את ירידתו מהבמה אם וכאשר הדיווחים על הסדר שייחתם בקרוב בין היועץ המשפטי לממשלה  אביחי מנדלבליט לנתניהו מתרבים. נתניהו לא יחתום והדלפת המו"מ להסדר נועדה לחשוף את נכונות מנדלבליט לקפל את סעיף השוחד.

דיון ראשון בכנסת על מצוקת העסקים בגל האומיקרון – ענף המלונאות בקריסה –  ועדת העבודה והרווחה וועדת הכלכלה ערכו יחד דיון בנושא הפיצויים לבעלי העסקים בשל ההגבלות שהוטלו על המשק עקב התפרצות האומיקרון. נשיא התאחדות המלונות בישראל – אנחנו לקראת גל פיטורים מאסיבי.

האינפלציה בארה"ב  בשיא של 40 שנה עלתה בשנה האחרונה ב- 7% . מדד המחירים לצרכן עלה בדצמבר בקצב השנתי החד משנת 1982, בהתאם לתחזיות בחישוב חודשי עלה המדד ב- 0.5% בדצמבר, התחזית הייתה לעלייה של 0.4% מול עלייה של 0.8% בנובמבר. גובר מכבש הלחצים על הבנק המרכזי בארה"ב  לזרז את הסיוע למשק ולהעלות ריבית. הבנק המרכזי בארה"ב מאותת לאחרונה כי צפוי להעלות ריבית השנה לפחות שלוש פעמים, כחלק מהמהלך שהוא מוביל כדי להיאבק בעליית המחירים המהירה. השיא האינפלציוני  הטרי עשוי לסייע לפד בהחלטתו לזרז את צמצום הסיוע למשק ולהקדים את העלאת הריבית הראשונה לשנת 2022, הגורמים לאינפלציה הם זמניים, אבל ההשלכות שלהם, איתם יחייהו עוד הרבה זמן.

כתב – צבי לוי

 

הגמלאון

גמלאון 129

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן
חשוב: בקשה לביטול השתתפות באירוע (טיול, נופשון, גמליאדה...) יש להפנות למזכירות הארגון

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות