ניסוי לילי בטיל החץ

התעשייה האווירית – ניסוי לילי בטיל החץ – משרד הביטחון וחיל האוויר ערכו ניסוי טיסה מתוכנן מראש במערכת החץ ליירוט טילים בליסטיים. הפעם נבחר הדגם הוותיק של הטיל חץ-2. בניסוי נטלו חלק גם אנשי הסוכנות להגנה מפני טילים בליסטיים של משרד ההגנה האמריקאי, הממן את רוב הפרויקט. הפעם נבחר הדגם הוותיק של הטיל ולא החדש יותר חץ 3 שנכנס לשירות לפני כ-20 שנה, שזוכה כל הזמן לשיפורים המגבירים את יעילותו המבצעית, ואלה נבחנים מעת לעת בניסויים מבסיס פלמחים.

קפיצה של 87% ברווח התפעולי של התעשייה האווירית. תע"א סיימה את הרבעון השני עם רווח נקי של 47 מיליון דולר, שיפור של 30.5% לעומת הרווח הנקי ברבעון המקביל אשתקד. בשורה העליונה הציגה החברה צמיחה של 7.6% במכירות ל- 1.06 מיליארד דולר.

מפלס החששות בבנק ישראל בעלייה – ומדוע באוצר מעדיפים לגייס כסף מעבר לים. כדי לממן את הגירעון התופח צריך לגייס כסף גדול, אבל ייתכן שבאוצר פונים יותר מדי להלוואות יקרות בחו"ל. בינתיים בנק ישראל צופה שהגרוע מכל עוד לפנינו בכל הקשור לכלכלה הריאלית ונקט צעד שעשוי דווקא לפגוע במאמץ להגדלת האשראי. בבנק ישראל חוששים מאוד ממה שיקרה לחברות הריאליות במשק בעקבות משבר הקורונה, וברור שמבחינת הבנק המרכזי הרע באמת עוד לפנינו. מדו"ח היציבות הפיננסית של הבנק למחצית הראשונה של 2020 עולה כי הפסדי האשראי של הבנקים צפויים לגדול בשיעור חד להגדיל את ההוצאות שהם רושמים בדוחותיהם בגין הפסד אשראי, בעיקר בהפרשות קבוצתיות שמטרתן להיערך להרעה כללית.

הציבור צריך להבין – מדינת ישראל רחוקה מלהיות כל יכולה כלכלית, ואם לא יקרה הבלתי צפוי, ישראל מצויה על הנתיב הישיר ליחס חוב- תוצר תלת ספרתי, הפחתת אופק דירוג החוב הלאומי ואף הפחתת הדירוג. ומי שמבטיח לציבור – שחר של יום חדש באמצעות שינוי רדיקאלי של המדיניות הכלכלית, זורה חול בעיניים של צעירי ישראל.

הגירעון הממשלתי זינק בחודש יולי ל-7.2% מהתמ"ג. מתחילת השנה הסתכם הגירעון ב-70.2 מיליארד שקל, לעומת גירעון של 24 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. באוצר חוששים מזינוק של הגירעון לרמה של 13% . בנק ישראל לוחץ על הבנקים לבצע הפרשות קורונה ענקיות- הפרשות להפסדי אשראי הגדולים משמעותית מהאומדנים הפנימיים שלהם.

המסלול של נתניהו – להחליף שר משפטים, לפרק את הממשלה וללכת לבחירות. המועד האחרון להעברת התקציב הוא 25 באוגוסט, ואחריו הכנסת ה-23 מתפזרת באופן אוטומטי, ותאריך הבחירות הוא 24 בנובמבר. ניסנקורן – אם יישאר כשר משפטים – עשוי להיות אחראי על משימת מינוי היועץ המשפטי הבא. ויש לו השפעה מכרעת על מבנה ועדת האיתור ועל השמות שיוגשו לה. האפשרות שתקציב המדינה לא יאושר על ידי הממשלה הנוכחית עלולה לשלוח את ישראל למחוזות בלתי מוכרים של כאוס ניהולי. הסיטואציה של התנהלות ללא תקציב מאושר, כבר מזמן אינה חריגה למעשה, כמעט בכל חילופי הממשלות נוצר עיכוב באישור תקציב המדינה, והממשלה הנכנסת נאלצת להסתדר ללא תקציב מאושר.

במשרד הביטחון – מקווים לייצר בדיקה ישראלית מהירה לקורונה תוך מספר חודשים.  משלחת ישראלית אספה יותר מ-20 אלף בדיקות בהודו, לבדיקת ארבע מערכות שאמורות לזהות נשאי קורונה בתוך פחות מדקה ויוכלו לשמש לבדיקות בשדה התעופה או כערכות ביתיות. המשלחת המשותפת למשרדי הבטחון, החוץ והבריאות לבחינת טכנולוגיות לבדיקה מהירה לאחר שאספה יותר מ-20 אלף דגימות מהחולים תחזור בימים הקרובים מהודו מאומתים בתוך תשעה ימים. צוותים משותפים לישראל ולהודו פיקחו על הפעילות, תוך הקפדה על עמידה בכללי הניסוי המוגדרים מראש. הדגימות הוזנו למערכות מחשב מבוססת בינה מלאכותית ואנשי מנהל פיתוח אמצעי לחימה במשרד בביטחון והתעשיות הישראליות החלו בניתוח הנתונים, שיימשך בימים הקרובים בהודו ולאחר מכן עם חזרת המשלחת לישראל. ובתוך כמה שבועות יהיו לנו תוצאות מלאות של הניסוי.

הפופולריות של מרקל בנסיקה. אחרי שהייתה בירידה לפני משבר הקורונה. אנשים מבינים שיש ערך למנהיגה משכילה שמקבלת החלטות רציונליות ומאוזנות. המאבק יוכרע בשבועות הקרובים. היא ניסתה ליצור לה יורשת ולא הצליחה. חשבו ששרת ההגנה אנגרט תחליף אותה, אבל היא פרשה מהמרוץ לקנצלרית. אין סיכוי שמרקל תישאר בתפקיד. וגם הבריאות שלה התערערה במהלך הכהונה האחרונה. אבל הבחירות הכלליות בגרמניה יתקיימו בסוף 2021 אז יש עוד זמן. עד כמה החלפתה תשפיע על אירופה ? יש לזה חשיבות אדירה לעתיד גרמניה, האיחוד ואירופה עד היום הציר הגרמני צרפתי עובד.

בסין כבר לא בונים על הצרכן מהמערב – הקורונה שינתה סדרי עולם וההזמנות מסין נעצרו. הייצוא מסין נפל בחצי השנה הראשונה של 2020 ב- 6.2% . עכשיו היצואנים שהתבססו עד כה על הצרכנים במערב, נאלצים לשנות מודל עסקי ולהתמקד בשוק המקומי.

 

כתב – צבי לוי

הגמלאון

גמלאון 123

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 זרינה: 03-9768137 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות