מטוס הביון המתקדם בעולם

 

התעשייה האווירית תמסור בחודשים הקרובים את " אורון "  – ויהפוך לעיניים של צה"ל באיראן. מטוס הביון המתקדם בעולם. המטוס החדש ייכנס לשירות מבצעי בחיל האוויר תוך כמה חודשים ויהיה מופקד על מבצעים באיראן וביעדים רחוקים נוספים  האורון טס רחוק יותר ומהר יותר ובעל יכולת מחשוב מהמתקדמות בעולם – השימוש בו יקנה לישראל יכולת של מעצמה.
הייחודיות של המטוס הוא אחיזת שטח בהיקף מודיעין עצום בזירה הימית והיבשתית ובמהירות שלו באופן שמקנה לישראל יכולות של מעצמה. בזכות טכנולוגיה ייחודית לתע"א. מדובר בקפיצת מדרגה בגודל השטח שמטוס כזה יודע לכסות.

התעשייה האווירית מכרה מטוסי מודיעין למדינה באירופה ביותר מ- 200 מיליון דולר. בזמן שמטוסי המודיעין שמכרה לאיטליה משתתפם בפעילות נאט"ו סביב אוקראינה, מדווחת החברה על חוזה משמעותי נוסף עם מדינה החברה בברית הצפון אטלנטית. מדובר כבר בחוזה רביעי שעליו מדווחת התע"א למכירת המטוסים למדינות באירופה, אחרי שאיטליה רכשה ב- 2012 שני מטוסים ב- 750 מיליון דולר, וב- 2020 דיווחה החברה על עסקה נוספת עם מדינה ביבשת למטוס כזה, בשווי 359 מיליון דולר.

הבנקים מציגים – כך מכניסים 3 מיליארד שקל בלי לעשות כלום. בזמן שרוב המשק כורע תחת גל ההתייקרויות, הסקטור הבנקאי מרוויח מעליות המחירים. עולה כי ההכנסות והרווחים של הבנקים בגין האינפלציה הגיעו כבר למיליארדי שקלים במחצית הראשונה של 2022 והם צפויים רק להאמיר עד סוף השנה עם העלאות הריבית הבאות. מדדי המחירים לצרכן גררו ביקורת רבה על כך שהוא אינו משקף את העליות האמיתיות שמרגישים מיליוני ישראלים בכיס בכל פעם שהם מגיעים למכולת, משלמים על הדלק או בודקים את חיוב המשכנתא החודשי. אבל יש מגזר אחד שיודע בדיוק כמה שווה כל אחוז בו עולה המדד ויכול להישאר רגוע לפחות בינתיים, מהמשך הזינוק באינפלציה – המגזר הבנקאי.

הבנק המרכזי של אירופה העלה ריבית ב- 50 נקודות בסיס – קצב האינפלציה באירופה הגיע ביוני האחרון ל- 8.6% בחישוב שנתי. העלה את הריבית כדי להילחם באינפלציה. בגוש היורו לראשונה אחרי 11 שנה, במטרה לקרר את האינפלציה במדינות באיחוד.
הכותרות מדברות על אינפלציה גואה אבל המשקיעים כבר מתמחרים דפלציה. – נרטיב האינפלציה התחלף בדאגה ממיתון, והמשקיעים כבר מתחילים לסמן לבנקים המרכזיים את סוף מחזור העלאות הריבית הנוכחי, ההחלטה הנכונה של נגידי הבנקים צריכה להיות נרמול הריבית, כלומר המשך עלייה.

 הריבית על הלוואות בארה"ב – 17%  שיעור הריבית הממוצעת על הלוואות דרך חברות כרטיסי האשראי בדרך לשבור את שיאי כל הזמנים, חשבונות הבנק של בעלי ההכנסה הנמוכה החלו להדליק נורות אזהרה. איך הציבור יחזיר את הכסף. שיעור הריבית הממוצעת על הלוואות דרך חברות כרטיסי האשראי בדרך לשבור את שיאי כל הזמנים,

הריבית – המשכנתאות בשוק החופשי הגיעו לשיא ביוני. הציבור המשיך לקחת משכנתאות בהיקפים גדולים, ורוכשי הדירות בשוק החופשי שאינם משקיעים רשמו שיא בגובה המשכנתא שלקחו, שהגיע ל 1055 מיליון שקל. חודש יוני 2022 המשיך רצף של שנה שבו היקפי המשכנתאות שנלקחו ע"י הציבור עלו על 10 מיליארד שקל בחודש. ומחירי הדירות אינם קרובים לירידות.

 

כתב – צבי לוי

 

הגמלאון

גמלאון 129

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן
חשוב: בקשה לביטול השתתפות באירוע (טיול, נופשון, גמליאדה...) יש להפנות למזכירות הארגון

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות