לשחק ברידג' בעת קורונה

חברים שלום רב.

פעילות הברידג' בישראל צומצמה ככל שהחמירו הנחיות משרד הבריאות בגין מגפת הקורונה. זה התחיל בבידוד ונמשך באיסור על התכנסויות של יותר ממאה אנשים, איסור שמנע קיום תחרויות חשובות כמו שלבים מוקדמים של אליפות הארץ.

הפסקת הפעילות המוחלטת התרחשה כאשר נדרשנו לשמור מרחק של 2 מטר מאדם לאדם. בברידג' יושבים ארבעה שחקנים סביב שולחן, והמרחק ביניהם קטן הרבה יותר משני מטר. הפסקת כל פעילויות הפנאי ללא ריחוק חברתי באה לאחר מכן, ובהקשר של ברידג' לא גרמה נזק נוסף.

אז איך בכל זאת משחקים ברידג' בימי קורונה? אפשר לשחק ברידג' באינטרנט. האינטרנט עונה על הדרישות לריחוק חברתי. האתר המוביל בעולם הוא Bridge Base Online,   בראשי תיבות B.B.O באתר הזה הייתה תמיד פעילות ברידג' עשירה ומגוונת. פעילויות עיקריות שהוא מציע:

  1. לשחק בתחרויות
  2. לשחק משחק לא תחרותי נינוח בשולחן וירטואלי
  3. ללמוד ברידג'
  4. ללמד ברידג'
  5. לצפות במשחקי ברידג' בתחרויות ברמה גבוהה במיוחד, כמו אליפויות עולם, אליפויות אירופה, אליפויות צפון אמריקה, תחרויות בין-לאומיות חשובות וגמר משחקי ליגה במדינות שונות, כולל ישראל.

הצפייה אינה בשחקנים אלא במהלך ההכרזה ובקלפים במהלך המשחק. כמו כן שחקנים ברמה גבוהה מאוד נותנים פרשנות שאפשר להקשיב לה במהלך משחקים כאלה.

באתר חברים שחקנים מרוב מדינות העולם, ילדים, צעירים, מבוגרים וקשישים, בכל הרמות, ממתחילים ועד שחקנים ברמה הגבוהה ביותר בעולם. כל הפעילויות שמניתי הן ללא תשלום. יש גם פעילויות שדורשות תשלום.

לאחר ההלם הראשוני של הפסקת התחרויות והקורסים ללימוד ברידג', ה-BBO הופך בהדרגה לזירת התחרויות העיקרית, וכך יהיה עד להפסקת מגבלות הקורונה. במקביל יש מורים לברידג' שמנצלים את הפלטפורמה של BBO בצירוף עזרים אחרים על מנת ללמד שם ברידג' מרחוק.

את התופעה של פעילות מרחוק באמצעות כלים אינטרנטיים אנחנו מכירים גם מתחומים אחרים: עבודה מרחוק מבתי העובדים במקום מהמשרד, אינטראקציות חברתיות באמצעות רשתות חברתיות, וואטסאפ ושיחות טלפון, פגישות עבודה, שיעורים והרצאות באמצעות כלים כמו "זום" ועוד מגוון רחב של פעילויות מרחוק.

מעניין אם לאחר הקורונה נחזור לעולם האינטראקציות הישירות או שהשינויים כבר אינם הפיכים ויהיה שינוי תרבותי?

נדמה לי שלפחות בחלק מהתחומים האלה אין כבר דרך חזרה. הדוגמה הבולטת היא עבודה מהבית במקום המשרד. עוד לפני הקורונה הייתה מגמה של עבודה מהבית במקום מהמשרד, לפחות חלקית. עכשיו כשבכורח הנסיבות הוכח שזה אפשרי המגמה הזו תתעצם גם לאחר הקורונה.

אני מצרף לכם קישורים של חן שגב ממועדון רחובות ל:

מדריך הרשמה ל BBO. https://www.youtube.com/watch?v=39WNOxUX7vw

והכרת אתר ה BBO. https://www.youtube.com/watch?v=hR2Fq_DvItE&feature=youtu.be

אם תיכנסו לאתר יוטיוב ותירשמו "חן שגב מועדון רחובות ברידג" תיכנסו ישירות לקישורים שציינתי בשורה למעלה.

הקישורים מופיעים גם באתר התאגדות הברידג הישראלי. https://main.bridge.co.il/

בריאות טובה לכולם .

ושניפגש בקרוב בכל פעילויות הארגון כולל סמינר ברידג שנקווה להוציא לפועל בים המלח בסוף השנה.

בכל שאלה או בקשה תוכלו לפנות אלי ואשמח לסייע.

שלמה שורצמן

מייל : sswarzman@gmail.com

טלפון נייד :   052-8906023

הגמלאון

גמלאון 123

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 זרינה: 03-9768137 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות