שרותים משפטיים

ארגון הגמלאים התקשר ב"הסכם מסגרת" עם משרד עוה"ד מרקמן את טומשין. שהינו אחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחומי נזיקין וזכויות רפואיות, ובכללם הנושאים הבאים: תביעות נגד המוסד לביטוח לאומי; תאונות עבודה ומחלות מקצועיות לרבות סרטן או התקף לב; אירוע מוחי כתאונת עבודה; נכות כללית, תביעות נגד משרד הביטחון (קצין תגמולים); נפגעי פעולות איבה, תאונות דרכים, נזיקין וביטוח, רשלנות רפואית והחזרים ממס הכנסה.

בין לקוחותיו של המשרד: עובדים המועסקים בארגונים שונים, כגון: רשות שדות התעופה, מכון ויצמן, ביה"ח קפלן, אזרחים עובדי צה"ל, נמל אשדוד ועוד. בעליו הם מחברי הספר "תאונות עבודה ומחלות מקצוע" בהוצאת נבו.

להלן הסברו של עו"ד גלעד מרקמן על מהות השירות הניתן:

כידוע עובד שנפצע או חלה עקב עבודתו זכאי לפיצוי כספי מן המוסד לביטוח לאומי. האם עובד שנפגע במהלך עבודתו ולא תבע את ביטוח לאומי מפסיד את זכויותיו עם הפרישה לפנסיה? האם יכול העובד להגיש תביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי גם לאחר פרישתו לגמלאות?

התשובה לשאלות אלו היא חיובית. עובד שנפגע בעבודתו זכאי להגיש תביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי אף אם פרש לגמלאות והפגיעה הגופנית אירעה לפני שנים רבות.

זאת ועוד, בתביעות בגין פגיעות בעבודה אין התיישנות, כך שגם אם התאונה או המחלה אירעו לפני למעלה מ-7 שנים, ניתן להגיש תביעה להכרה בנכות למוסד לביטוח לאומי.

יתר על כן, גמלאי שהגיש בעבר תביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי ונקבעה לו נכות (לרבות 0% נכות) יכול בכל עת, גם לאחר שפרש לגמלאות, להגיש בקשה להכרה בהחמרת מצב.

לאור זאת, גמלאים שסובלים ממחלות שאירעו עקב עבודתם, יכולים להגיש תביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי, לקבלת פיצוי כספי ואולי אף לגמלה חודשית, גם שנים רבות לאחר הפרישה.

דוגמאות לתביעות שניתן להגיש:

א'  תביעת עובד בגין מחלת סרטן – גם אם פרצה המחלה לאחר פרישה;

ב'  תביעות בגין פגיעה בבריאות – גם אם התגלתה לאחר פרישה;

ג'   תביעות בגין התקף לב או אירוע מוחי – רק אם אירעו בטרם הפרישה;

ד'  תביעות בגין אירועי תאונה;

ה'  תביעות בגין נזקים מצטברים ללא תאונה כמו פגיעת ורידים, כתפיים, ברכיים, גב, מחלות עור.

לעניין קצבת נכות כללית או פטור ממס הכנסה, ניתן להגיש תביעות אף בגין מחלות או פציעות שלא אירעו במהלך העבודה או בגינה. נבהיר כי ניתן להגיש תביעות לעניין קצבת נכות כללית או פטור ממס הכנסה כאשר אלה מתייחסות למכלול המחלות ו/או הפציעות של הגמלאי.

בברכת בריאות ואריכות ימים

הוסכם כי גמלאי מארגוננו יוכל ליהנות מפגישת ייעוץ ראשונה ללא תשלום וללא התחייבות. אם ייחתם הסכם בין הגמלאי לבין משרד עוה"ד, שכר הטרחה לעוה"ד ישולם רק במקרה שהטיפול/תביעה יעלו בהצלחה. דהיינו, רק אם הגמלאי יקבל תגמול כספי, ועל-פי אחוזים בלבד. אם בסופו של ההליך (טיפול או תביעה) לא יהיה הגמלאי זכאי לפיצוי – לא ייגבה שכר טרחה.

כל גמלאי יכול לפנות למשרד עוה"ד מרקמן את טומשין, לבדיקת זכויותיו הרפואיות והכלכליות של הגמלאי.

טופס בריאות לגמלאי התעשייה האוירית
טופס בריאות זה מועבר אליכם על מנת לבחון אם ניתן לקבל עבורכם זכויות בגין נזקי גוף או מחלות שאירעו לכם, בעבודה או שלא במסגרת העבודה. לשם כך מומלץ למלא את הטופס.
הכנסו כאן לקישור

הגמלאון

גמלאון 129

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן
חשוב: בקשה לביטול השתתפות באירוע (טיול, נופשון, גמליאדה...) יש להפנות למזכירות הארגון

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות