סיכום ביניים

סיכום ארבע וחצי שנות פעילות של וועדת הרווחה

מובא בפניכם סיכום של ארבע וחצי שנות פעילות, של ועדת הרווחה והבריאות.

כאשר התחלנו את פעילותנו במרץ 2007, היו לארגון הגמלאים 5 הסכמים בלבד בנושאים שבהם אנו מטפלים:

1. הסכם בתחום "טלא-רפואה", עם חברת שחל;

 .2ביטוח סיעודי עם "כלל בריאות", באמצעות סוכנות גמא גולן;

3. ביטוח בריאות עם "כלל בריאות", באמצעות סוכנות גמא גולן;

4. הסכם לרכישת מכשירי שמיעה של היצרן המפורסם "סימנס", בחברת מדטכניקה אורתופון;

5. הסכם בתחום עזרה בבית והעסקת עובדים זרים סיעודיים, עם חברת "תשבץ";

עם כניסתנו לתפקיד, פעלנו על מנת להרחיב את היריעה. יצרנו קשרים, חידשנו ושיפרנו את ההסכמים עם חמש החברות המוזכרות לעיל, וחתמנו על הסכמים במגוון רחב של נושאים הקשורים לרווחת הגמלאי/ת.

ועדת הרווחה ומתנדביה עוסקים בקשת רחבה מאוד של נושאים:
הקמנו את מוקד "אוזן קשבת" הפועל 5 ימים בשבוע מהשעה   08.00 ו ד 13.00. באמצעותו אנו שומרים על קשר עם קהל גמלאינו בהקשר לצרכים הבאים:

#בארגון כ-2500 גמלאים מעל גיל 75. אנו מתקשרים אל החברים, שואלים לשלומם ובודקים אם זקוקים הם לעזרה כל שהיא. במקרים מסוימים, בעקבות שיחות אלו, אנו יוזמים ביקורי בית. ביקורי הבית נערכים ע"י אחד המתנדבים שבארגון, ואליו מתלוות שתי העובדות הסוציאליות שלנו.

ביקורי בית הם נושא חשוב ביותר בתחום הדאגה לחברינו. לצערנו יש חברות/חברים המרותקים לביתם מסיבות שונות (פיסיות, חברתיות או נפשיות) ואין לנו כל מושג על מצבם. לכן מנצל אני במה זו לבקשכם, אם ידוע לכם על קולגה שמצבו כמתואר, אנא "הלשינו" למוקדן ב"אוזן קשבת", ואנו כבר נשלים את המלאכה. #כל גמלאי וגמלאית מוזמנים להתקשר אל המוקדן של "אוזן קשבת", ולהעלות כל שאלה או בעיה שנתקל בה. אם המוקדן אינו יכול להציע מענה ממצה ואמין, הוא מברר אצל המטפלים הרלוונטיים, וחוזר מאוחר יותר עם תשובה או פתרון.

#בארגון 1350 אלמנות ואלמנים. שניים מחברינו נמצאים ב"אוזן קשבת" בימי ראשון וחמישי למטרה זו בלבד: לשמירת קשר הדוק עם קהל זה. עם 700 אלמנים/אלמנות יצרנו קשר, עם הנותרים לא הצלחנו. מספר הטלפון המצוי בידינו של 320 מתוכם שגוי כנראה, ל-330 השארנו הודעות בתא קולי ולא נענינו.

#בשנה האחרונה גיבשנו קבוצת תמיכה לאלמנים ולאלמנות במועדון כפר סבא, שאותה מנהלות העובדות הסוציאליות שלנו, הגברות טובה יששכרי ודנה פלנר. לאור הצלחתה של קבוצה זו (הנמדדת בהיקף ההשתתפות של החברים בה ובשביעות רצונם), תיפתח קבוצה נוספת כדוגמתה, בחודשים הקרובים, במועדון ראשון לציון.

ביקור בית שהתקיים

למוקדן של "אוזן קשבת" הגיעה פנייה מגמלאי שסיפר בחשש, כי מזה חודשים רבים נותק הקשר עם חברו, הוא לא פגש בו כבימים עברו, ואינו יודע מה קרה. המוקדן יצר קשר עם אותו גמלאי והסתבר כי עבר אירוע לב והוא מרותק לביתו. לא הוא ולא רעייתו ידעו מהן זכויותיו ואף לא אל מי לפנות. תואם עמם ביקור בית של מתנדב מאנשינו בליווי העובדות הסוציאליות שלנו, והסתבר שלגמלאי מגיעה עזרה מביטוח לאומי ומקופת החולים שבה הוא חבר. הנושא טופל והמתנדב נשאר בקשר עם המשפחה. כעבור זמן חזר האיש למסלול החיים הרגיל ולא היה עוד מרותק לביתו.

תחומים נוספים שבהם עוסקת ועדת הרווחה:

#ביטוח שיניים "שילוח הראל" הכולל גם "בריאות וסיעוד". ההסכם החדש תקף החל ב-01.09.2011. עד לתאריך זה תקפה הפוליסה הקיימת ולא ישולמו הפרשי תשלומים בדיעבד (רטרואקטיביים).

#ביטוחי "בריאות וסיעוד" בחברת "כלל" באמצעות סוכנות "גמא גולן.

#לאחרונה חתמנו עם חברת "כלל" ועם גמא גולן על הסכם לכיסוי הוצאות עבור תרופות שאינן מכוסות בסל הבריאות. ההסכם החדש יאפשר למבוטחים בביטוח הבריאות של "כלל", לשפר באורח ניכר את התנאים והתגמולים. למצטרפים חדשים תהיה פוליסה שאין כדוגמתה בחברות אחרות.

#ביטוח "תאונות אישיות" בסוכנות הביטוח "אלי ארליך". הביטוח מכסה תאונות אישיות 24 שעות ביממה.

הסכמים שנחתמו עם הארגון, ישנים וחדשים

#שחל רפואת העתיד. חתמנו על הסכם חדש עם חברת שחל במחיר בסיסי של 210 ₪. חברים החתומים עם החברה על הסכמים במתכונתם הישנה מוזמנים לפנות אל נציג החברה מר משה שאול

טל': 054-6622331 לשם התאמת התנאים.

#לאחרונה חתמנו על הסכם עם חברת APOSלהספקת נעלים מיוחדות המקלות על כאבים בברכיים. גם הסכם זה הנו הסכם ייחודי ומותאם לגמלאינו ולבני משפחותיהם.

#החודש חתמנו על הסכם עם חברת MD REETהמשווקת מכשיר לשיכוך כאבי תחורים. המכשיר אושר ע"י משרד הבריאות, ומחירו לגמלאינו 225 ₪ במקום 290 ₪. המחיר כולל הספקה עד הבית.

שיטת ההזמנה:

מתקשרים לטלפון מס' 08-6239696, מזדהים כגמלאי הארגון ומוסרים לטלפן קוד זיהוי 2020. התשלום באמצעות כרטיס אשראי.

חידשנו ושיפרנו את ההסכם עם חברת השמיעה מד טכניקה אורתופון המשווקת: מכשירי שמיעה מתוצרת SIEMENS, שתלי שמיעה ושבלול מתוצרת חברת MED EL. בנוסף על ההשתתפות של קופות החולים השונות נקבל 15% הנחה, והטבות שונות אחרות.

#הגענו להסכם עם חברת MEDTON המייבאת מכשירי שמיעה מתוצרת חברת  OTICONמדנמרק. גמלאי תע"א יקבלו, בנוסף להשתתפות קופות החולים השונות, הנחה של 10% נוספים.

לחברה מכשירי עזר נוספים לשמיעה שעליהם נקבל 15% הנחה. כל ההנחות ניתנות למימוש עם הצגת כרטיס גמלאי של ארגון גמלאי התעשייה האווירית.

#אנחנו בוועדת הרווחה והבריאות נמצאים במשא ומתן עם חברות נוספות כגון כפתורי מצוקה חדישים, חברת "ביקור רופא" אביזרים אורתופדיים ועוד ידינו נטויה.

בברכת בריאות טובה

דני שחם

יו"ר ועדת הרווחה והבריאות

הגמלאון

גמלאון 129

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן
חשוב: בקשה לביטול השתתפות באירוע (טיול, נופשון, גמליאדה...) יש להפנות למזכירות הארגון

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות