התקציב החדש

התקציב החדש – מעלה את כלכלת ישראל על נתיב שלא הכרנו. תקציב המדינה מחוויר לנוכח הכספים הקואליציוניים שהדיון עליהם האפיל לאחרונה על כל השאר ובצדק, על הנזק שיגרמו ההעברות התריעו ראש אגף התקציבים, הכלכלנית הראשית ומכתב של מאות כלכלנים, שהזהירה – ישראל תהפוך למדינה נחלשת שבה חלק גדול מהאוכלוסייה נעדר מיומנויות בסיס לחיים במאה ה- 21.
סוכנות דירוג האשראי חזתה החודש האטה, שנתניהו התגאה בכך שלא הורידה את דירוג האשראי שלנו שיחד איתה יגיעו ירידה בגביית  המיסים והגירעון של 2.5% בקיצור נחכה במשק ונראה.
ליברמן – אם החשב הכללי והממונה על התקציבים לא מתפטרים זו בגידה
ביושרה. שר האוצר לשעבר מזהיר מהתרסקות –  14 מיליארד שקל כספים קואליציוניים סקטוריאליים הם טרלול אנטי כלכלי ודלק לאינפלציה – המשקיעים לא מאמינים לגפני,סמוטריץ' ונתניהו יש אובדן אמון בהנהגה, ואת זה קשה לשקם,

משרד האוצר האמריקאי מזהיר – לממשל ייגמר הכסף ב- 5 ביוני. נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ונציג הרפובליקנים מקהנרי מסרו שהם ממשיכים לעבוד על הסכם להעלאת תקרת החוב שעומדת כיום על 31.4 טריליון דולר, אם לא תושג הסכמה, ארה"ב עומדת בפני הסכנה של חדלות פירעון על חובותיה. ביידן על המו"מ – הדברים נראים טוב. הבית הלבן והרפובליקנים הגיעו להסכם על תקרת החוב – סוף למשבר ? הגענו להסכמה עקרונית – אמר יו"ר בית הנבחרים הרפובליקני, קווין מקארתי. לדבריו ביום רביעי זה הפשרה בעניין תקרת החוב תעלה להצבעה, הנשיא הודיע כי ההסכם מייצג פשרה מה שאומר שלא כולם קיבלו מה שהם רצו.
מה הסבירות למיתון בארה"ב?
פרופסור לכלכלה בצפון קרוליינה — כל המדדים הפופולריים של עקום התשואה מהבהבים אזהרת מיתון ביחד.

לא רק הדולר – כלל הסיכונים שאיימו על המשק החריפו בבת אחת.
ההכרזה על המשך קידום ההפיכה, לצד אזהרת הרמטכ"ל מעימות מול איראן, והסיכון הכלכלי שמתבטא  בזינוק בפיחות ובאינפלציה הצפויה, הפכו את מה שאמור היה להיות סוף שבוע שקט עם אישור התקציב, למדיר שינה. השחקנים במשק הבינו היטב כי המדיניות הכלכלית של נתניהו וסמוטריץ' תנחית אסון על כלכלת ישראל. שרובו יורגש רק בטווח הארוך.
הסערה המושלמת שמחלישה את השקל ומקרבת העלאות ריבית נוספות, השקל בשפל מול הדולר ובשוק פסימיים לגבי שינוי מגמה קרוב.

נגיד בנק ישראל – לשוק העבודה אין בשורה של ממש בתקציב הנוכחי. מסגרת התקציב היא אחראית, אך בהסתכלות על התקציב נעדרים ממנו שני מרכיבים חיוניים הון אנושי והון פיזי וגם ביקש מהבנקים לגלגל את העלאת הריבית אל ציבור הצרכנים.

רשות מקרקעי ישראל – גל בקשות של יזמים לביטול מכרזים לרכישת קרקעות

טורקיה – לאחר ניצחון ארדואן – הלירה הטורקית צונחת לשפל חדש מול הדולר. עליות קלות באירופה. מדד הניקיי בטוקיו טיפס ב-1% ועלה לשיא של 33 שנים, הלירה הטורקית צונחת לשפל חדש מול הדולר – 20.05 לירות לדולר, לאחר שארדואן ניצח בבחירות בטורקיה, ומעריכים שהלירה תמשיך לאבד גובה ותצנח עד ל- 23 לירות לדולר ועד לסוף יוני .

העלאות הריבית בבריטניה לא הצליחו  לרסן  את האינפלציה – מחיר הפיש אנד צ'יפס שבר שיאים 9 ליש"ט 41 שקלים עולה המנה המסורתית, כחמישית יותר מהמחיר לפני שנה. מסעדות ודוכנים בדרך לפשוט את הרגל, דיווח הגארדיאן

כתב –  צבי לוי

 

 

הגמלאון

גמלאון 129

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן
חשוב: בקשה לביטול השתתפות באירוע (טיול, נופשון, גמליאדה...) יש להפנות למזכירות הארגון

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות