חדש בתעשייה אווירית

התעשייה האווירית – יש מאמצים לחתום על הסכם עבודה חדש. ההנהלה שואפת להשלים את איחוד החטיבות האזרחיות לקבוצת תעופה חדשה, ולשם כך מנהלת מו"מ אינטנסיבי עם ועד העובדים.  גורם בהנהלה – לא בטוח שהמהלך יוביל לפיטורים. מזה תקופה ארוכה שהאווירה בתעשייה האווירית מתאפיינת חוסר ודאות ובדריכות מצד העובדים, נוכח השינוי הצפוי, שיוביל לאיחוד של מטות ומערכי שיווק בחטיבת בדק מטוסים, בחטיבת כלי טייס אזרחיים ובחטיבת ההנדסה. בחטיבות אלה מועסקים יותר מ-5000 עובדים. עם השלמת הרפורמה חטיבות אלה יופעלו מתחת לקבוצת תעופה חדשה. בהנהלת התע"א ובוועד העובדים של החברה מסרבים להתייחס למשא ומתן שמתקיים מזה שבועות לקראת גיבוש הסכם עבודה חדש בחברה.

דירקטוריון תע"א אישר את פיתוח מטוס המנהלים העתידי. עובדי חטיבת כלי טייס האזרחיים יכולים לנשום לרווחה. מטוס המנהלים העתידי אמור להוות נגזרת חדשה ומתקדמת למטוסי המנהלים מסוג-G , המטוס העתידי המכונה בתע"א  32-P אך בהמשך הוא יקבל שם מסחרי.  המשמעות של החלטה זו, היא השקעה של כ- 80 מיליון דולר מצד התע"א על המשך פיתוח המטוס , כאשר גלבסטרים האמריקאית תקצה למטרה זו סכום דומה.

בימים אלה מלאו 20 שנה לשימוש היורו באירופה. ועד היום לא מפסיק הוויכוח על נחיצותו, ולא מפסיק להסעיר את היבשת. מצד אחד מדינות הצפון בעלות הכלכלות המפותחות שנהנות מהמטבע האחיד, ומצד שני מדינות הדרום משלמות מחיר כבד על שיוכן לגוש. רבים במדינות הדרום סבורים כי החיים היו זולים יותר לפניו. ושביעות הרצון מהמטבע המשותף נמצא בתחתית במדינות כמו יוון ואיטליה. זה השפיע על התושבים כמעט על כל אספקט בחייהם. וזה הפך את בריסל ואת היורו לאויב. אבל גרמניה שגשגה בזכותו- כיצואנית מובילה, הצליחה להצמיח עודף ענק במאזן התשלומים שמתבטא במצב כלכלי מצוין.

המלחמות בין סין לארה"ב – רואים רק הפסדים משני הצדדים. עד כה הפסידו מיליארדי דולרים, קצב של מיליארד דולר בחודש. בעיקר הפסדים של חברות הטכנולוגיה בארה"ב. יש גם פגיעה קשה בתחום החקלאות.

גם יציבות המטבעות נפגע בימים אלה, המטבע הבריטי מאבד גובה בצל חוסר הוודאות בנוגע לברקזיט. העם רוצה משאל עם חדש בנוגע לברקזיט. ויש ירידות בשערי המטבעות. ועדין יש צפי לנפילות – המשקיעים נמלטים לזהב. הכסף בורח מטורקיה, אלפי מיליונרים העבירו את כספיהם מטורקיה ומעבירים את משפחותיהם וכספם משם. יש סבורים כי המגמה של ארדואן לשנות את פני החברה.

כתב צבי לוי

 

 

הגמלאון

גמלאון 118

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 זרינה: 03-9768137 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן

הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.
[recaptcha]

האנשים שמלווים אותנו - חסויות