התעשייה האווירית הקימה חברה בת בסינגפור

 

התעשייה האווירית הקימה חברה בת בסינגפור – פרוטיאוס מערכות מתקדמות – שתעסוק בשיווק טיל מתקדם נגד ספינות. לפני שנה חשף הצי הפיני שרכש מתע"א טיל כזה, גבריאל . החברה תשווק מערכות טילים כולל הדור הבא של טילים נגד ספינות "בלו ספיר G5".

המגפה ממשיכה להתפשט. שיא במספר הנדבקים היומי – 1681. זינוק במספר החולים במצב בינוני. ההגבלות חוזרות והאבטלה גבוהה. אין תקציב, אין תוכנית, המריבות בקואליציה מחריפות. הממשלה שהוקמה תחת הכותרת ממשלת חירום עם הבטחות לפעול לפתרון המשבר הכלכלי ועל הדרך להשיג פיוס בשורות הפוליטיקה והציבור השסועות, משיגה בינתיים את ההפך. האבטלה מתקרבת ל- 20% ואין תקציב מדינה באופק.

האם בקרוב נראה דירות רבות מגיעות לכונס הנכסים? – מה מצפה לבעלי המשכנתאות בעקבות הגל השני. ההיסטוריה מראה כי לאורך השנים התמודדה הממשלה עם משברים גדולים שלוו באבטלה גבוהה, מיתון ואינפלציה. האירוע הנוכחי הוא כנראה הגדול ביתר שידעה ישראל. המשבר שפוקד את המשק כתוצאה ממגפת הקורונה רשם כבר שיא שלילי אחד, התכווצות הכלכלית החדה ביותר מאז הקמת המדינה. גם מבחינת הגירעון ותקציבי ושיעור האבטלה הוא החמור ביותר.

הבנקים מקפיאים את החזרי המשכנתא. בנק לאומי מאפשר לדחות את הקרן על המשכנתאות כשבינתיים תשולם רק הריבית. היקף המשכנתאות ביוני 6 מיליארד שקל. מדובר בהקלה תזרימית גדולה ללווים ומסתבר שחלק גדול מהציבור משתמש בה. על פי ההערכות קרוב ל- 30% מהציבור בחר להקפיא את המשכנתא.

נגיד בנק ישראל מזהיר: הגירעון עלול להגיע ל- 13% מהתוצר עוד השנה. צריך לאפשר את שגרת החיים לצד הנגיף כדי שנוכל להחזיר את המשק לפעולה מלאה.

בתי החולים: אנחנו בבור תקציבי. 10.000 עובדים בסכנת פיטורים. במכתב של מנהלי בתי החולים הם מתריעים כי עדיין לא קבלו פיצוי על הפסדי הענק בקורונה. האוצר צריך לקחת את האחריות על התוצאה. תאגיד הבריאות שמשמשים למימון אלפי תקני כוח אדם, נמצאים בסכנה של חדלות פרעון. משרד האוצר עושה שימוש ציני ולא הולם מה שיגרום לפגיעה אנושה ברפואה הציבורית.

התוכנית הכלכלית שהציגו זו אוזלת יד של הממשלה שאיבדה שליטה על המשבר הבריאותי והכלכלי. היא נועדה להרגיע את הציבור אבל זה לא עוזר. עצמאים יקבלו  מענק ודמי אבטלה ולשכירים הוארכו בשנה. כשזה יגיע. וזו תהייה תוכנית החילוץ החדשה למשק. רק פלסטר פוליטי. היא לא תעצור את הדימום של מובטלים. הם הופכים לעניים החדשים. (ממוצע התשלום האחרון לעובד כ- 3,500 ₪ ל- 3 חודשים).

הממשלה החליטה לחלק כסף לכל האזרחים. 6 מיליארד שקל ו- 700 מיליון תלושי מזון לחרדים, בגלל הפגנות בירושלים. נגיד בנק ישראל: שמעתי על תוכנית חלוקת הכסף נתניהו מנסה את הציבור. "העצמאים לא עמדו בכללים שהוא עצמו קבע "  ההצעה עוררה התנגדות עזה במשרד האוצר, והפקידות המקצועית התבטאה בחריפות נגדה.

סין  – כלכלת סין צמחה ב- 3.2% ברבעון השני, מעל הציפיות. סין הייתה המדינה הראשונה שנפגעה מנגיף הקורונה בחודש ינואר השנה, שעיקר השפעת המגפה במדינה הורגשה ברבעון הראשון. סין חוזרת למסלול של צמיחה.

ארה"ב – 23 מיליון משפחות עומדות בפני פינוי מבתיהן באוקטובר, תקופת הקפאת ביצוע צווי פינוי של מי שלא עמדו בתשלום דמי השכירות. עליה הוחלט עקב מגפת הקורונה, ובקונגרס לא מצליחים להגיע להסכמה על הארכתה.

 

כתב – צבי לוי

 

 

 

הגמלאון

גמלאון 123

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 זרינה: 03-9768137 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות