הריבית במשק ללא שינוי

 

בהתאם לציפיות – בנק ישראל החליט להותיר את הריבית במשק ללא שינוי – 0.1% מאז אפריל האחרון. הבנק עדכן את תחזיות הצמיחה של ישראל כלפי מעלה, בתרחיש של קצב מהיר של האוכלוסייה, התוצר צפוי לצמוח ב- 6.3% בשנת 2021 .

הקורונה שינתה את הרגלי הצריכה – כך תוכלו לתכנן מחדש את האסטרטגיה השיווקית. הקורונה עצרה תקציבים ותוכניות אסטרטגיות של חברות רבות. כעת, כשאנו רואים את האור בקצה המנהרה, זהו הזמן לבחון את השינוי הצרכני שעבר על המשק. ביצוע מחקר שוק בתקופה הנוכחית הוא הכרחי. חברות צריכות להבין כיצד השתנו הצרכים או הדרישות של הלקוחות, ובהתאם לכך לאפיין את תהליכי השיווק והמכירות. –  70%  מהישראלים מדווחים כי קנו השנה באונליין מאשר בשנה שעברה. מרביתם מדווחים כי עשו זאת בגלל התפרצות הקורונה וההגבלות על פתיחת חנויות ויציאה למרחב הציבורי, כאשר מגמה זו חוצה קבוצות גיל ובולטת בעיקר בקרב בעלי הכנסה גבוהה.
שופרסל זכתה במכרז תווי מזון בסך 700 מיליון שקל של המדינה-
החתול והשמנת. הרשת כללה בהצעתה בעלי מכולות שכביכול עובדים עמה למימוש התווים. בלי שיצרה עמם קשר. בעקבות פניות ועתירות בעניין, משרד הפנים החליט להשהות את ההתקשרות עד לבחינת כל הטענות לעומק.

הקפסולה חזרה בשלום – תע"א ביצעה ניסוי יירוט מוצלח בברק 8 בהודו. – 35 מאנשי התע"א יצאו להודו בטיסה מיוחדת, לניסוי ראשון בברק 8 היבשתי, שצבא הודו הזמין ב- 1.6 מיליארד דולר. ניסויי טילים אצל לקוח גדול הם תמיד עניין רגיש ורווי מתחים בתעשיות הביטחוניות, ועוד יותר כשצריך לבצע אותם בתנאי קורונה. הצלחת הניסוי היא תמיד אבן דרך בחוזה, כתנאי להצטיידות והעברת תשלום גדול. הרכש של ברק-8 הייתה עסקת הנשק הגדולה ביותר בתולדות התעשיות הביטחוניות הישראליות . ב-2017 הזמינה הודו מערכות ברק-8 בשווי 2 מיליארד דולר, מתוכם 1.6 מיליארד דולר למערכת היבשתית. במצטבר רכשו ההודים מערכות ברק ביותר מ-3 מיליארד דולר, כאשר שאר הסכום שימש לרכישת מערכות מהגרסה הימית, עבור הספינות הגדולות ונושאת המטוסים של הצי ההודי, שמהן טיל הברק כבר שוגר בהצלחה בניסויים.  – כידוע המתיחות גוברת בין הודו לסין ופקיסטן.

מבקר המדינה – בודקים את הסיכונים בדוחות של התע"א לקראת ההנפקה. המבקר – אני רואה חשיבות רבה בעריכת ביקורת פיננסית על דוחות הכספים של התעש"א ובפרט בתקופה זו שהחברה מתעתדת לצאת להנפקה. על מנת לוודא כי המדינה והציבור יזכו לערך הגבוה ביותר מההנפקה הצפויה.

בריטניה פרשה מעשית מהאיחוד האירופי ויצאה לדרך עצמאית. תקופת המעבר של הברקזיט הסתיימה. ובריטניה כבר אינה כפופה לחוקי האיחוד או להסדרים זמניים. אבל מנהיגת סקוטלנד דורשת עצמאות. למעלה מ- 75 אלף בני אדם במדינה מתו עד כה ממגפת הקורונה וגם משבר כלכלי הולך ומתגלגל כתוצאה מההתמודדות עם המגפה עם זאת קמפיין החיסונים שבו הייתה המדינה הראשונה לפעול במערב, מעורר תקווה להשתלטות על המגיפה.

בריטניה חוזרת לסגר הדוק – תושבים ייקראו לשהות בבתים עד פברואר. הסגר אמור להימשך לפחות שישה שבועות. הסגר המתוכנן יכלול את השעיית הלימודים בבתי הספר ובגנים. ותושבים יורשו לצאת מבתיהם רק פעם אחת ביום להתאווררות, כל החנויות הלא הכרחיות ייסגרו. 

כתב – צבי לוי

 

הגמלאון

גמלאון 123

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 זרינה: 03-9768137 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות