הנפקת התעשייה האווירית יוצאת לדרך

הנפקת התעשייה האווירית יוצאת לדרך – ועדת השרים להפרטה צפויה לאשר להנפקה עד 35% מהתעשייה האווירית, לאחר שהושגו הסכמות עם הממונה על השכר ועם גורמי ביטחון. העובדים לא יידרשו להחזיר כסף חריגות שכר. והאינטרסים של המדינה יוגנו בכנסת. סוכם מתווה ההפרטה של התע"א. בממשלה מעריכים כי השלב הראשון בדרך להנפקת החברה יצא לדרך כבר בשבוע הבא, כשוועדת השרים להפרטה תתכנס לאשר את נוסח הצעת ההחלטה שגובשה. לאחר אישור המתווה ייפתח מו"מ רשמי בין המדינה לבין הנהלת התעש"א, בראשות היו"ר ועובדי החברה זאת במטרה להגיע בתוך 3 חודשים לחתימה על הסכם קיבוצי חדש שיסדיר את התמורה שיקבלו העובדים במסגרת ההנפקה.

התעשייה האווירית רכשה 50% מחברת מל"טים קטנה ששוויה מוערך ב-100 מיליון שקל. חברת BLUE BIRD AERO SYSTEMS  מפתחת ומוכרת את המל"טים לשירותי הביטחון הישראלים ולמדינות זרות. התע"א  זיהתה פוטנציאל בשוק המל"טים הקטנים, בעולם הצבאי ורוצה להגדיל משמעותית את פעילותה בתחום.

חיל הים מאשר – קנינו טיל תקיפה חדש מהתעשייה האווירית – אחרי שגבריאל 5 נמכר כבר לפינלנד. חיל הים ומשרד הביטחון הודיעו כי ביצעו בהצלחה ניסוי במערכת טילי ים-ים אשר פותחה בתעשייה האווירית – מערכת הטילים החדשה בעלת יכולת תקיפה מדויקת יותר, מסוגלת להגיע לטווחים רחוקים יותר , בעלת גמישות תקיפה משופרת ובעלת יכולת התמודדות טובה יותר כנגד איומים מתקדמים. בעקבות הניסויים ייכנס הטיל לשורות מבצעי בספינות הטילים הקיימות מדגם סער 5 וסער 6 שנבנות כעת בגרמניה ועתידות להיקלט בשייטת ספינות הטילים בחודשים הקרובים. מפרט טכני של הטיל – הוא מונחה מכ"ם בנוי להתמודד עם שיבושי לוחמה אלקטרונית ומסוגל לטוס במהירות תת קולית למרחק של 200 ק"מ

ישראל נגררה לסגר בשעה 5:30 בבוקר בכנסת – שיעלה לנו כ-35  מיליארד שקל. שר הכלכלה אמר כי הטיפול בנגיף הקורונה הוא בריאותי וכלכלי , אי אפשר לטפל רק בבעיה אחת, אחרת השני יקרוס. בהיבט הבריאותי והכלכלי יחד הממשלה התעלמה מהמגפה הכלכלית עימה מתמודדת ישראל והחליטה להתמודד רק עם זו הבריאותית.

האם כלכלת ישראל בדרך לעשור אבוד – מינוס 150 מיליארד שקל בינתיים. לפי התחזית המעודכנת הנזק הכלכלי למשק בשנים 2020 – 2021 כבר חוצה את קו
ה-150 מיליארד שקל. סגר במתוכנת הסגר של חודש מרץ דוחה בשנה נוספת את ההתאוששות, רק שהפעם המשק מוחלש והסכנה להתדרדר לשפל של שנים גדולה הרבה יותר. עלות הסגר שהחל היום ועד לצאת סוכות – תקופה בה כמות ימי העסקים מוגבלת על רקע חגי תשרי, היא כ- 10 מיליארד שקל. בבנק ישראל מדגישים כי מדובר בהערכות העלות הישירה בלבד בתקופת הסגר ושאליו תתווספנה עלויות עקיפות ומתמשכות כתוצאה מהפגיעה בפעילות – כל שבוע נוסף אם ימשך הסגר אובדן תוצר של כ-12 מיליארדי שקל.

בפעם השלישית מאז פרוץ הקורונה – בנק ישראל והבנקים מאפשרים דחיית החזרי הלוואות ומשכנתאות עד סוף השנה. – במסגרת המתווה החדש מוארכת התקופה שבה ניתן לבקש מהבנקים דחייה בהחזרי ההלוואות מסוף אוקטובר לסוף דצמבר השנה. חברות האשראי שגם מעניקות הלוואות, לא הסכימו להצטרף למתווה.

 

כתב – צבי לוי

 

 

 

הגמלאון

גמלאון 123

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 זרינה: 03-9768137 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות