גידול ברווח הנקי של תעשייה אווירית

 

גנץ וליברמן סיכמו – שכר החיילים יעלה ב-50% החל מחודש ינואר 2022. במסגרת ההחלטה, שנעשתה בתאום עם הרמטכ"ל, יועלו דמי הקיום של כלל הלוחמים לסכום של כ- 2463 שקל. זאת לאחר הביקורת הציבורית הרבה על כך שהנושא לא נכלל בתקציב המדינה שאושר לאחרונה.
האימון בניהול הכלכלי של צה"ל צולל. גנץ מתקשה לגייס רוב להגדלת הפנסיות. שלושה חודשים חלפו מאז הבונוסים הפנסיוניים לפורשי צה"ל, אך הם טרם הובאו לאישור הכנסת. דעת הקהל סולדת מהמהלך, חברי הכנסת חוששים ממוקש אלקטורלי, ואפילו במשרד רה"מ מציעים לקצץ בפנסיה התקציבית.

בנט מתכנן להגדיל עוד את תקציב הביטחון כדי לרכוש טילים מתקדמים. מבקש לנצל את הצמיחה במשק כדי לחזק את היכולת ההתקפית של הצבא ולזרז את המיזם ליירוט רקטות בלייזר, ברקע חידוש שיחות הגרעין, ישראל מתכוונת להמשיך בתקיפות נגד איראן, ובממשלה שוררת תמימות דעים באשר לצורך בהקלות כלכליות נוספות לרצועה ולגדה.

האו"ם – התייקרויות התובלה הימית עשויה להביא לעליית מחירי מוצרי החשמל ב-11%. משבר המכולות לפי דו"ח של ועידת האו"ם למסחר ופיתוח, המחיר הממוצע לצרכן עשוי לעלות. נכון לסוף אוקטובר, יותר מ- 600 ספינות מכולות היו תקועות מחוץ לנמלים ברחבי בעולם.
האטה ביבוא רכבים הפילה את התוצר. – מחיר מכולה בודדת נסק ב-18 החודשים בהם פגעה מגפת הקורונה בשרשראות האספקה ובערוצי המסחר.

התעשייה האווירית וחברת EDGE מהאמירויות חתמו על הסכם לפיתוח וייצור כלי שייט אוטונומיים. – תמנף את התע"א ותפתח את מערכת הבקרה האוטונומית ותשלב מגוון מטע"דים ייעודיים ביחידות הבקרה. הביקור בסלון האווירי בדובאי נראה כי האופטימיות מתחילה להתממש, אם כי בתחום הימי.

הדולר מתחזק ל- 3.11 שקלים – לא צופים העלאות ריבית לפני 2023. השקל עשוי להגביל את מידת ההידוק המוניטרי של בנק ישראל. אנו במצב של מדינות כמו פולין וצ'כיה שכב החלו להעלות ריבית. האינפלציה תרד בשנה הקרובה. בנק ישראל עשוי להיות סובלני יותר לגבי התחזקות השקל כל עוד היצוא מציג ביצועים טובים. בנק ישראל מסר כי התוכנית של 30 מיליארד דולר להתערבות בשוק המט"ח הושלמה.אך לא מדובר בגבול עליון והבנק ימשיך לפעול.

טורקיה – ארדואן ממשיך להילחם על הריבית, והלירה הטורקית מתרסקת ב- 9%. 12.5 לירות לכל דולר. הנשיא המשיך להגן על מאבקו להורדת הריבית. טורקיה תנקוט צעדים נגד מי שינצל את חולשת המטבע להעלאות מחירים לא הוגנת.

רבעון חזק נוסף לתעשייה האווירית – בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה נרשם גידול של 17% ברווח הנקי ביחס לתקופה המקבילה אשתקד לסך של 131 מיליון דולר, וברבעון השלישי – 31 מיליון דולר. לדברי המנכ"ל התוצאות המעולות ישפיעו על הערכת שווי החברה לקראת ההנפקה בתחילת השנה הבאה.
הביקוש למטוסי מנהלים הגדיל את הרווח התפעולי של החברה ב- 44%. ההתאוששות בתעופה האזרחית בעקבות היציאה ממשבר הקורונה קוזזה חלקית בנסיגה ברווחי אלתא.

המרוויחה הגדולה מנסיקת מחירי הדירות – המדינה הכפילה את הכנסותיה ב-2021. בעקבות העלייה במחירי הקרקעות ל-44 מיליארד שקל ב-2021, גם הקיטון בסבסוד מחירי הקרקע בתוכנית לזוגות צעירים והגדלת היקפי השיווק ושעורי ההצלחה במכרזים תרמו – והמדינה סופרת את השטרות.

 

כתב – צבי לוי

 

הגמלאון

גמלאון 129

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן
חשוב: בקשה לביטול השתתפות באירוע (טיול, נופשון, גמליאדה...) יש להפנות למזכירות הארגון

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות