בתעשייה האווירית ובעולם השבוע

 

התעשייה האווירית – משתתפת בהקמת מאיץ סטארט אפים -בתחום החלל אקסלרטור חדש בלוס אנג'לס שמיועד לחברות סטארט אפ צעירות בתעשיית החלל הפרטיות. מלבד התע"א משתתפים בה גם נאס"א, חיל האוויר האמריקאי ואחרים .

במסגרת תהליך של ארגון מחדש שעוברת התעש"א, תיפרד החברה ממפעל רמתא בבאר שבע שהוקם בשנת 1967 ומעסיק כ-320 עובדים. בין היתר ניהלה מו"מ למכירתו לסמי קצב מבעלי מספנות ישראל. המפעל ייצר בעבר ספינות קרב – דבורה  וסופר דבורה המשמשות את חיל הים, וחילות זרים במשימות סיור וביטחון שוטף.

צה"ל – מתכוננים לפינוי אפשרי, צה"ל בונה על מיליארדים מבסיסי החוף. הוא יפוצה בסכומי עתק בעקבות השבחת ערכן של הקרקעות. המתקנים שבמוקד הם בסיס זיקים, בסיס פלמחים, בסיס עתלית ומכון דוד, שטח ענק המשמש את רפאל במפרץ חיפה. השטחים מתפרסים על עשרות אלפי דונם במצטבר. למתקנים הללו אין בשלב זה תוכנית להתפנות. קצב גידול האוכלוסין תומך באפשרות כזאת. השטחים מתפרסים על כמה מהחופים היפים ביותר בישראל.

בתי השקעות הגדולים בישראל – רואים תחזית קודרת ביחס הכלכלה העולמית שעתידה להשפיע גם על המשק הישראלי. ומזהירים מפני העובדה שאין לבנק ישראל ולמדינה כלים עם האטה המתקרבת. השאלה עם יסתיים בהאטה או במיתון.

טראמפ' הכריז – אחתום על מצב חרום לאומי בגבול עם מקסיקו. צפוי לחתום על צו שיאפשר לו להשיג מימון לבניית הגבול עם מקסיקו למרות חוסר ההסכמות עם הדמוקרטים. הוא יחתום על מצב חירום לאומי, שיאפשר לו את המימון הגדול לבניית החומה. הסכום הדרוש 5.7 מיליארד דולר.

הבנק המרכזי של אירופה ECB רומז על השקה של תוכנית הלוואות חדשה לבנקים האירופאים. זעזוע רציני בכלכלה האירופית גרם לבנק להשיג תוכנית מסוג זה. הבנקים האיטלקים שזקוקים נואשות לתוכנית זו על מנת לשרוד, זינקו עד 3% בתגובה להתבטאות. גם הדאקס הגרמני עבר לעליות.

ארה"ב – חובות הסטודנטים מתנפח 1.46 טריליון דולר טרם שולמו. האמריקאים לוקחים יותר הלוואות ומתקשים יותר מתמיד להחזיר אותן. הפיגורים בתשלומי ההלוואות המשיכו להתרחב אף על פי שהאבטלה ירדה מתחת לרמה של 4%  מה שמרמז כי שוק התעסוקה החזק בארה"ב לא ייצר מספיק צמיחה בשכר כדי לסייע לאנשים לנהל את חובותיהם. רמת השכר לבוגרי אוניברסיטאות אינן מספיק לכסוי חובות. הפיגורים בתשלומי ההלוואות משפיעים בצורה רחבה על הכלכלה ורוב ההלוואות הן בערבות ממשלתית. והדבר יוביל לעלייה בגרעון התקציבי של המשלה.

כתב צבי לוי

 

הגמלאון

גמלאון 119

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 זרינה: 03-9768137 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן

הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.
[recaptcha]

האנשים שמלווים אותנו - חסויות