בנק דיגיטלי חדש והשאר

אושר בנק דיגיטלי חדש – ולבנקים הגדולים אין עניין בשחקן חדש, דיגיטלי, רזה וחדשני שיבוא ויגנוב להם את הלקוחות, זה איום תחרותי קשוח, והם יעשו כדי לתקוע מקלות בגלגלי המיזם החדש. וגם מי יינה מהבנק הדיגיטלי, מי צריך לדעת לנצל אותו, ולמי הוא לא רלוונטי. המפקחת על הבנקים חדוה בר הודיעה על מתן רשיון להקמת בנק דיגיטלי חדש. הבנק החדש עם שיטה שונה לגמרי, ללא סניפים, ללא הסכמים קיבוציים מכבידים. וזה ייאלץ אותה להתייעל ולהיות תחרותית. וגם לגרוף את הלקוחות הטובים והאיכותיים. – כעת הטכנולוגיה מגיעה להציל את המצב, והיא זו שמאפשרת יציאה מהקיבעון והסטגנציה התחרותית. בנק דיגיטלי לא צריך הרבה נדל"ן, לא צריך המון עובדים. ויעמוד לרשותו לראשונה מאגר נתוני אשראי שיאפשר לו לברור לקוחות, לדעת את היסטוריית האשראי שלהם ולתמחר את הסיכון של כל אחד מהם.

התאחדות התעשיינים – תוקפים את בנק ישראל בגלל אי התערבותו לעצירת התחזקות השקל. על פי נתוני ההתאחדות, מתחילת השנה נחלש הדולר בכ-7%. אדישותו עלולה לגרום למיתון.

ישראל נכנסת למדד האג"ח הממשלתי העולמי – השקל מתחזק. כניסת ישראל למדד תעודד את הביקוש של משקיעים זרים איכותיים לחוב של מדינת ישראל, לפי המשקל של ישראל במדד יעמוד בהיקף של 2 מיליארד דולר. – הכניסה למדד האג"ח העולמי מהווה הישג והבעת אמון בינלאומית בכלכלת ישראל. מצמיחות את המשק ומגדילים את ההשקעות הזרות בישראל.  

אור ירוק לטראמפ – יורשה להטיל מכס על יבוא מאירופה בסך 7.5 מיליארד דולר. WTO ארגון הסחר העולמי לוקח צד, הוא אישר את הסנקציות כצעד גומלין לסיוע ממשלתי אירופי שקבלה יצרנית המטוסים איירבוס תוך הפרת חוקי הארגון, וזה היקף הסנקציות הגדול מעולם שאושר.

אנגליה – בוריס ג'ונסון העביר לאירופה הצעה להסכם ברקזיט חדש פשרה הוגנת וסבירה – לפי ההצעה, מעבר אנשים בגבול צפון אירלנד ואירלנד יהיה חופשי, מעבר סחורות מצפון אירלנד לאירופה יהיה חופשי, אך יוטל מס מעבר סחורות מאירלנד לצפון אירלנד. וזו סוגיה הבעייתית ביותר במהלך הפרידה מאירופה – ההסדר הנוגע לצפון אירלנד. יש לקבוע גבול בין המדינות, אחרת אין משמעות לברקזיט, שכן ניתן יהיה להעביר סחורות ללא מכס מאירלנד לצפון אירלנד ומצפון אירלנד ליתר חלקי בריטניה. ואולם קביעת גבול- נוגד את ההסכם בסיום הלחימה של הקטולים נגד השלטון הבריטי ונציגי הרוב הפרוטסטנטי בצפון אירלנד. – לפי ההצעה צפון אירלנד תישאר חלק מהשוק המשותף של האיחוד ותהיה כפופה לכל התקנות הרלבנטיות. בין אירלנד לצפון אירלנד יוטלו מכסים. למהלך זה תינתן תקופת מעבר של 4 שנים. במידה ותידחה ההצעה אנגליה תצא מהאיחוד ב-31 באוקטובר ללא הסכם.

גרמניה –  יש תוכנית לאנרגיה מתחדשת – 54 מיליארד יורו. מעבר לשימוש באנרגיה מתחדשת והפחתת פליטות הפחמן שלה. זו תוכנית 4 שנתית . עד כה גרמניה לא עמדה ביעד המקורי להפחתת פליטות הפחמן שלה ב-40%  עד 2030 .

כתב – צבי לוי

 

 

הגמלאון

גמלאון 123

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 זרינה: 03-9768137 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות