בג"ץ בעניין מינוי מנכ"ל

 

עתירה לבג"ץ בעניין מינוי מנכ"ל קבוע לתעש"א – גנץ נוקט בסחבת. ח"כ דודי אמסלם טוען כי סירובו של שר הביטחון לאשר את מינוי הקבע של בועז לוי נובע מכך שהוא מתכוון לקדם מועמד אחר לתפקיד, בהליך לא תקין ולא סביר.
מפקד חיל האוויר לשעבר אמיר אשל מקדם לתפקיד את מקורבו חגי טופולנסקי ונגד מינויו של לוי. לוי שעובד בחברה 32 שנים לפני שמונה ומתמחה בהנדסה וניהול פרויקטים בתחום הטילים ושימש בין השאר כראש מנהלת מערכות החץ, ראש מנהלת מערכת ההגנה האווירית ברק 8, וסמנכ"ל התע"א ומנהל חטיבת טילים וחלל.
שר הביטחון גנץ לא אישר את המנוי בניגוד לכל כללי מנהל תאגידי. הפגיעה הנגרמת כתוצאה מאי השלמת המינוי פוגעת בחברה ובפעילותה המורכבת. המנוי גם אושר בידי ועדת גלאור לבדיקת מינויי בכירים בחברות ממשלתיות.

התעשייה האווירית שואפת להצטיין לא רק בתחומי העיסוק שלה, אלא ליישר קו עם הארגונים הגדולים בעולם בדאגה לבריאות העובדים. הפחתה של מזון לא בריא, נבחרות וחוגי ספורט והדרכות ייעודיות הם רק חלק מהמאמצים שמובילים למטרה. החל  משנת 2022 ביוזמה חדשה יופחתו משמעותית מנות והרכיבים לא בריאותיים מחדרי האוכל, ואת מקומם יתפסו חלופות בריאות הרבה יותר, החלו בחברה במכירת ציוד ספורט ובגדי ריצה לעובדים.

תקציב הביטחון הוגדל במפתיע ב- 7.4 מיליארד שקל – כהרשאה להתחייב והפירוט יינתן לוועדה המשותפת לתקציב הביטחון. החלטת התקציב התקבלה רק בשבועות האחרונים. משרד הביטחון תבע תוספת של 9 מיליארד שקל הכוללת 3 מיליארד שקל החזר בגין מבצע שומר החומות. הסיבה לדחיפות היא שבאמצע השבוע הבא יסגור החשב הכללי באוצר את המערכת התקציבית לביצוע שינויים בתקציב.

הוועדה המקומית פתח תקווה אישרה את התוכנית שתחבר את העיר לפארק הירקון. התוכנית ששטחה 6000 דונם כוללת פארק בשטח 1250מדונם וגם 639 דונם לפיתוח מגורים ותעסוקה, מדובר בתוכנית בעלת חשיבות רבה,

מחיר הגז באירופה צולל ביותר מ- 20% – לפחות 10 מכליות גז נוזלי בדרך לאירופה. המשלוחים יסייעו לפצות על הירידה באספקת גז מרוסיה. ועוד 20 מכליות נוספות נמצאות אף הן בעיצומה של חציית האוקיינוס האטלנטי מארה"ב .

שבוע היסטורי ללירה הטורקית – זינקה ב-44%. היא רשמה את השבוע החזק ביותר בתולדותיה – בעקבות תוכנית האנטי דולריזציה של הנשיא ארדואן, האזרחים המירו כ-900 מיליון דולר ללירה. ביום שני עוד צלל המטבע לשפל של כל הזמנים 18.4 לירות לדולר, אחרי הידרדרות בת חודשיים שנבעה מהורדת שיעורי הריבית שדחף ארדואן וחששות מסחרור אינפלציוני. ואולם בהמשך חשף הנשיא תוכנית שנועדה לעודד את האזרחים לחסוך לירות במקום דולרים, תוך הבטחה כי הממשל ישלים עבור החוסכים את פערי שערי החליפין והתוכנית האנטי דולריזציה הביאה ל – 4 ימי עלייה בערך הלירה.

שנת החשמליות? לא בדיוק! רק 3% מבין המכוניות החדשות הן חשמליות. הממשלה מעלה על הכביש 260 אלף רכבים על דלק מזהם ומכניסה לכיס 50 מיליארד שקל ממסים. איכות הסביבה, פחות זיהום? הצחקתם אותם. השנה נשבר שיא כל הזמנים במספר המכוניות שעלו לכביש. השבוע עתידה לעלות לכביש המכונית ה-300 אלף במספר, בהיקף כספי של 56 מיליארד שקל.

 

כתב – צבי לוי

 

הגמלאון

גמלאון 129

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן
חשוב: בקשה לביטול השתתפות באירוע (טיול, נופשון, גמליאדה...) יש להפנות למזכירות הארגון

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות