אור ירוק להנפקת תעשייה אווירית

יש אור ירוק משר הביטחון – להנפקה של התעשייה האווירית. זאת בתום ההתייעצויות שקיים לאחרונה עם בכירים במפעל.  השר מאיץ את המהלכים להנפקת 25% ממניות התעשייה האווירית לציבור, בהתייעצות עם מנהל רשות החברות הממשלתיות ומנכ"ל משרד הביטחון. שר הביטחון התרשם ממעמדם של השלושה התומכים בהנפקה והורה לאנשי משרדו לפעול לקידומה באופן מיידי, ובקרוב יביא את התוכנית לאישור הממשלהגם בזמן ממשלת מעברשר הביטחון נתן את דעתו , להתנגדות ועד העובדים בתעשייה האווירית להנפקה – תפקידם של ועדי העובדים הוא להגן על זכויות העובדים בחברה ולא להגביל את החברה מביצוע תהליכי  התייעלות והתפתחות. לטענת הועד – אין בכוחו של המתווה ההנפקה הנוכחי כדי להוביל לשינויים משמעותיים בחברה ובאופן שיסיר ממנה רגולציות ממשלתיות שונות.

הסכם חדש בתע"א – עובדי השיווק יתוגמלו על בסיס ביצועים והצלחות – ההסכם נוגע לקבוצה של כ- 150אנשי שיווק במטה ובחטיבות החברה. – עובדי מערך השיווק יתוגמלו בתפקידיהם בהתבסס על עמידה ביעדים שיקבעו להם. ההסכם נחתם בתום משא ומתן בין הסמנכ"ל למשאבי אנוש ובין יו"ר ועד העובדים. – ההסכם החדש יסייע לחברה להשיג את יעדי הרווחיות והצמיחה באמצעות תפיסת העסקה מתקדמת וניהול קצבי עבודה מהירים יותר. ההסכם מהווה שלב נוסף בהחלת האסטרטגיה העסקית של התע"א שכוללת חדירה לשווקים חדשים, צמיחה בשווקים קיימים ופיתוח של תחומי פעילות חדשים. – ההסכם צפוי להיטיב עם עובדי מערך השיווק של החברה.

יו"ר תע"א – חברה עסקית בשוק תחרותי לא יכולה להמשיך להתנהל כחברה ממשלתית. – לחברה ממשלתית יש רק רגולציה ומשקלות ביורוקרטיה וצריכים אישור למיזוגים ורכישות. ככה לא יכולה להתנהל חברה עסקית בשוק תחרותי. כל בר דעת יודע שלחברה ממשלתית יש רק רגולציה ומשקולות. מהנדס שרוצה ללכת לחברת הייטק – מקבל כפול, ולנו יש ביורוקרטיה, צריכים אישור למיזוגים ורכישות. ככה לא יכולה להתנהל חברה עסקית בשוק תחרותי. – החלפנו 20 מנהלים שהבאנו מבחוץ ובתעשייה שלנו זה המון, וזה ייצר תחושת שינו של עוצמה, שאם באים כאלה נהלים מבחוץ ומוותרים על הרבה כסף, סינן שאנו טובים ומעניינים – כמו כן בנינו תוכנית אסטרטגית, קודם לא הייתה אסטרטגיה תקפה.

בתוך עשור – היצוא הישראלי זינק ב-70%  את הקפיצה המשמעותית ביותר במהלך העשור האחרון עשה יצוא השירותים, שחלק ניכר ממנו הוא יצוא של הייטק ישראלי לעולם. כ- 56 מיליארד דולר בשנה.
המספרים שמאחורי הפקקים
– הכנסות המדינה ממיסוי רכב זינקו ותרמו 4.5% מתל"ג – 11.1 מיליארד שקל

 בריטניה – אחרי הבחירות הפרלמנט הבריטי הצביע בעד הפרישה מהאיחוד האירופי. ההצעה הנוכחית כוללת סעיף הקובע כי לא תוארך תקופת ההסתגלות – מעבר ל-31 לדצמבר 2019  – בריטניה בדרך עצמאית החל -31 לינואר 2020 ברוב של 358 תומכים מול 234 מתנגדים. ההצעה הנוכחית כולל סעיף הקובע כי לא תוארך תקופת ההסתגלות שאחרי הפרישה הרשמית.

האיום בסנקציות אמריקאיות הקפיא את העבודות על צינור גז מרוסיה לגרמניה – נשיא ארה"ב  חתם על החוק הכולל סנקציות על חברות השותפות להנחת תשתית הצינור, בנימוק שהפרויקט שאמור להכפיל את כמות הגז הטבעי המיוצא מרוסיה לגרמניה – יהווה איום על עצמאותה של אירופה. פרויקט צינור הגז נורד סטרים 2 הוקפא למעשה בסוף השבוע, לאחר שהחברה השוויצרית האחראית להנחת הצינורות הודיעה כי היא משעה את עבודתה בעקבות איום בסנקציות מצד ארה"ב.  גרמניה כאמור הביעה מחאה חריפה על הצעד האמריקאי.

כתב – צבי לוי

 

.

 

הגמלאון

גמלאון 123

לצפיה בירחון
לחצו כאן
למידע ופרטים נוספים
ארגון גמלאי התעשיה האוירית, מחלקה 0012, נתב"ג, מיקוד 70100
מיטל: 03-9355654 זרינה: 03-9768137 ציפי: 03-9768138 דקלה: 03-9768139
03-9354883 , 03-9356969
gimlaim@iai.co.il
אוזן קשבת: 03-9354859 03-9768835
מנהל ועורך האתר: הלל גולן

    הנני מסכים לקבל עידכונים ומידע נוסף על הפעילות.

    האנשים שמלווים אותנו - חסויות